Kosnett i shkon Isa Mustafës në zyrë

Kosnett i shkon Isa Mustafës në zyrë

Ambasadori amerikan, Philip Kosnett sapo ka arritur në selinë qendrore të LDK-së, aty ku pritet që të takohet me fytyrat kyçe të partisë.

Temë kryesore e diskutimit është ajo e bisedimeve për koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje, tash kur kanë kaluar më shumë se tre muaj që nga zgjedhjet e gjashtë tetorit.

Në selinë e LDK-së pak minuta më parë është parë duke hyrë edhe ish-shefi i misionit të OSBE-së, William Walker.

Ndërkombëtarët në vazhdimësi kanë bërë thirrje për krijim sa më të shpejtë të qeverisë së re.

LV dhe LDK në anën tjetër ende nuk janë marrë vesh për bashkëqeverisje, teksa, së fundmi është bërë e ditur se janë vënë në tavolinë të diskutimit edhe oferta të reja nga të dy partitë.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0