Konjufca kërkon shtyrjen e aplikimit për anëtarësim në INTERPOL

Konjufca kërkon shtyrjen e aplikimit për anëtarësim në INTERPOL

Ministri i Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca, ka kërkuar që të shtyhet për vitin e ardhshëm anëtarësimi i Kosovës në organizatën në Interpol, raporton EkonomiaSot.
Sipas Konjufcës gjendja është më e rëndë sesa para dy vitesh më parë. Ai tha se shtyrja e aplikimit është edhe këshillë e partnerëve ndërkombëtar.
Konjufca shtoi se Asambleja e Përgjithshme mbahet në Uruguai dhe gjasat janë shumë të vogla.
Kurse kryeministri, Albin Kurti tha se kjo kërkesë do të shqyrtohet dhe shumë shpejt do të dilet me një vendim.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: