Kjo është lista e Vetëvendosjes, kaq vota ka marrë secili kandidat

Kjo është lista e Vetëvendosjes, kaq vota ka marrë secili kandidat

Është bërë publike lista e votave që kanë marrë anëtarët e Lëvizjes Vetëvendosje dhe listës së Vjosa Osmanit në zgjedhjet e 14 shkurtit.

LVV-ja ka marrë 58 deputetë ndërsa.

Osmani ka marrë mbi 300 mijë vota, ndërsa pas saj radhitet Glauk Konjufca si personi i dytë më i votuar në këtë subjekt.

Pas Osmanit dhe Konjufcës më i votuari është Arben Vitia.

Kjo është lista e plotë:

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0