Jep dorëheqje kryetari i Mitrovicës veriore, Goran Rakiq

Jep dorëheqje kryetari i Mitrovicës veriore, Goran Rakiq

Goran Rakiq, kryetari i Listës Serbe ka konfirmuar dorëheqjet e katër kryetarëve të komunave veriore, Mitrovicë e Veriut, Zubin-Potok, Leposaviq dhe Zveçan.
Rakiq ka konfirmuar këtë në një seancë të jashtëzakonshme qe serbët po mbajnë në këto momente në veriun e Mitrovicës, raporton KosovaPress.

Kujtojmë se serbët gjatë ditës së sotme do të mbajnë përsëri protestë për të kundërshtuar këtë taksë, e cila u kritikua edhe nga Bashkimi Evropian dhe Departamenti Amerikan i Shtetit.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0