Ia përmendin gjenocidin dhe krimet e Serbisë, Rama e imiton dhe i thotë mos u bë patetike gazetarës

Ia përmendin gjenocidin dhe krimet e Serbisë, Rama e imiton dhe i thotë mos u bë patetike gazetarës

Kryeministri Edi Rama po vazhdon të mos e thotë asnjë fjalë e cila mund të mos i pëlqejë Presidenti të Serbisë, Aleksander Vucic me të cilin është takuar sot në Tiranë në kuadër të Minishengenit Ballkanik.

Kështu, Rama s’është përgjigjur as sot kur është pyetur nga një gazetare se gjithë këto takime e marrëveshje po i bën me një njeriu që ka mohuar krimet e kryera ndaj shqiptarëve në Kosovë dhe boshnjakëve në Bosnjë.

Pas kësaj Rama ka reaguar duke thënë se gazetarja po bën pyetje patetike.

Gazetarja i është përgjigjur Ramës duke i thënë se po tregohet i paedukatë për shkak se po tregohet i paedukatë.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: