Hoti merr letër nga Donald Trump, kjo është përmbajtja

Hoti merr letër nga Donald Trump, kjo është përmbajtja

Presidenti amerikan, Donald Trump i ka shkruar letër kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hotit.

Lajmin e ka bërë të ditur kreu i Qeverisë që letrën e ka publikuar në Facebook.

Hoti e ka falënderuar presidentin amerikan për përkushtimin për paqe në Ballkanin Perëndimor.

“Faleminderit President Donald Trump për kujdesin dhe përkushtimin tuaj për paqe e siguri në Ballkanin Perëndimor dhe në botë. Të rrojë gjatë miqësia Kosovë– ShBA”, ka shkruar kryeministri./GazetaExpress/

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0