Haziri i kërkon Kurtit ta heq taksën: Vendimet e vështira e bëjnë të suksesshëm një lider

Haziri i kërkon Kurtit ta heq taksën: Vendimet e vështira e bëjnë të suksesshëm një lider

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri ka kërkuar nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti heqjen e taksës dhe vazhdimin me reciprocitet duke thënë se është koha për vendim të vështira po të nevojshme.

Haziri ka shkruar në profilin e tij në Facebook se vendimet e vështira e bëjnë të suksesshëm një udhëheqës.

Ai thotë tutje se këto vendime mund të mos jenë të duhura tash, por janë të domosdoshme për të ardhmen.

“Koha për të hequr tarifën. Vlerësimet për reciprocitetin shkojnë paralelisht. Koha për vendime të vështira por të nevojshme”, ka shkruar Haziri.

Lutfi Haziri@LutfiHaziri

Difficult decisions make a leader successful.
Not always the right decisions for the present but necessary for the future. #Time to remove the tariff!
Reciprocity assessments go hand in hand. #Time for difficult but necessary decisions.

View image on Twitter

12:48 PM – Feb 20, 2020Twitter Ads info and privacySee Lutfi Haziri’s other Tweets

Sipas marrëveshjes për koalicion LV – LDK, tarifa e vendosur për produktet nga Serbia dhe Bosnja do të hiqet nga qeveria, posa që të aplikohet reciprocitet i plotë, ekonomik, politik dhe tregëtar me këtë shtet./GazetaExpress/

COMMENTS

WORDPRESS: 0