Haradinaj: Thaçi më ftoi në takim, s’më tha që ka ndonjë të re nga Specialja

Haradinaj: Thaçi më ftoi në takim, s’më tha që ka ndonjë të re nga Specialja

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, para pak minutash është takuar me presidentin e vendit, Hashim Thaçin.

Haradinaj ka thënë që në këtë takim ka shkuar me ftesë të vetë Thaçit ku kanë diskutuar për zhvillimet politike.

“Isha në takim me presidentin Thaçi. Me ftesë për presidentit, diskutuam për zhvillimet në vend. Një takim që është praktikë e kohëpaskohshme. Për zhvillimet në përgjithësi’, ka deklaruar ish-kryeministri.

Ai në konferencë para gazetarëve ka thënë se s’kanë folur për pozitën e presidentit dhe se presidenti Thaçi nuk ka thënë asgjë rreth punës së Speciales.

“S’kem folur për punën e presidentit”, ka deklaruar ai.

“S’ra kjo temë. Presidenti nuk tha që ka diçka të re. Asgjë s’kishte të re”, ka thënë Haradinaj kur ka folur rreth Speciales.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0