Haradinaj: Në këmbim të njohjes nga Serbia, po kërkohet të japim veriun

Haradinaj: Në këmbim të njohjes nga Serbia, po kërkohet të japim veriun

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka thënë se nga bashkësia ndërkombëtare është kërkuar që Kosova të jep diçka, nëse Serbia e njeh shtetin e Kosovës, raporton Ekonomia Online.

Sipas tij, është kërkuar që Kosova të jep tokë ose Republikë brenda Republikës.

“Kërkohet me u përmbylle marrëveshje Kosovë Serbi dhe është në interes e mirë për ne, ne kemi kërkua ndihmën e bashkësisë ndërkombëtare në vazhdimësi të përmbyllet me njohje, ata na kanë thënë çka jepni ju nëse ju njeh Serbia, ne kemi thënë se kemi vajza të dhunuara e njerëz të vrarë e të zhdukur e ekonomi te rënë nuk po themi më harru por Mu pajtua na thënë që nuk mjafton çdo herë kështu na kanë thënë, atëherë kanë kërkua çka duhet me dhënë ne na kanë kërkuar me dhënë tokë veriun qe ka toke e miniera ose nëse nuk jepni toke jepni Republikë brenda Republikës e kam pa që me dhënë njohjen pa dhënë diçka nuk po bejka”, tha Haradinaj.

Këto komente, kreu i ekzekutivit i bëri në akademinë përkujtimore në 22-vjetorin e rënies së heronjve të kombit, Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu në Junik.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0