Haradinaj: Korrupsionin nuk e luftojnë të komprometuarit

Haradinaj: Korrupsionin nuk e luftojnë të komprometuarit

“Korrupsionin nuk e luftojnë të komprometuarit që i kanë mbajtur prokurorët e gjyqtarët për vite të tëra të shtypur e pa dinjitet. As ata që gjuajnë gurë mbi Prokurorinë e Gjykatat. As ata që frikësohen për veten”.

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka thënë se korrupsionin e luftojnë ata që ia kthyen dinjitetin gjyqësisë dhe prokurorisë.

Sipas tij, korrupsionin nuk e luftojnë të komprometuarit që i kanë mbajtur prokurorët e gjyqtarët për vite të tëra të shtypur e pa dinjitet. As ata që gjuajnë gurë mbi Prokurorinë e Gjykatat, njofton Klan Kosova.

Më poshtë mund ta lexoni shkrimin e plotë të tij në Facebook.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: