Haradinaj flet për gjendjen shëndetësore të Albin Kurtit

Haradinaj flet për gjendjen shëndetësore të Albin Kurtit

Në konferencën për media, Kryeministri Ramush Haradinaj ka folur për gjendjen shëndetësore të liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurti, i cili sot është shtrirë në Qendre Klinike Universitare të Kosovës (QKUK)
Haradinaj ka treguar se sot në mëngjes e ka telefonuar Kurtin dhe e ka pyetur nëse ai ka nevojë që Qeveria të bëjë diçka për të.

“Mora vesh se Albini ishte me shqetësim shëndetësor, jam ofru edhe si qeveri – jam dëgjuar edhe me Liburnin. Shpresoj se nuk e ka ndonjë kijamet. I urojmë shërim të shpejtë”, ka thënë Haradinaj.

Ndryshe, zyrtarë të Vetëvendosjes sot kanë treguar se kreu i kësaj partie është shtrirë në spital pasi është prekur nga gripi.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0