Hahni për vendimin e Komitetit LIBE: Tani i mbetët Këshillit të BE-së të vendos për vizat

Hahni për vendimin e Komitetit LIBE: Tani i mbetët Këshillit të BE-së të vendos për vizat

Komisionari për zgjerim i Bashkimit Evropian (BE), Johannes Hahn, ka mirëpritur votimin pozitiv të Komiteti LIBE për liberalizimin e vizave për Kosovën.

Ai në llogarinë e vet në “Twitter”, ka shkruar se tashmë i mbetet të vendos Këshillit të BE-së të vendos për çështjen e vizave.

“E mirëpres votimin pozitiv të Komitetit LIBE për liberalizimin e vizave për Kosovën. Tani varet nga Këshilli i BE-së për të vendosur. Shpresoj për një vendim të shpejtë dhe meritor dhe në favor të Kosovës”, ka shkruar Hahni.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0