Hahn tregon se çka diskutoi me Thaçin

Hahn tregon se çka diskutoi me Thaçin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është takuar në Forumin Ekonomik Botëror në Davos të Zvicrës me Komisionerin e BE-së për Zgjerim, Johannes Hahn.

Hahn pas takimit ka shkruar se kanë diskutuar për perspektivën evropiane të Kosovës dhe dialogun me Serbinë.

“Ishte një kënaqësi me takuar Presidentin HashimThaçi në Davos. Ne diskutuam për perspektivën evropiane të Kosovës dhe rrugën përpara në dialogun me Serbinë. Është në interesin gjeopolitik dhe ekonomik të BE-së që ta ketë rajonin më afër”, ka shkruar Hhan në Twitter.

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0