Edhe Daçiqi i kërkon 500 mijë dollarë për takim me Trumpin

Edhe Daçiqi i kërkon 500 mijë dollarë për takim me Trumpin

“Gjysmë milioni dollarë do t’i hapte dyert e Shtëpisë së Bardhë dhe rastin që në takimin me kryetarin e SHBA-së, Serbia të luftojë për interesat e veta kur është fjala për Kosovën”, thotë shefi i diplomacisë serbe Ivica Daçiq, transmeton Koha.net.

“Nesër do të ndihemi keq që dikush para nesh ka shkuar te Trumpi. Amerika kështu funksionon. Atje sistemi i lobimit është legjitim, ekzistojnë kontratat, ato janë publike, publikohen nëpër sajte të ministrisë dhe ne duhet të merremi me to”, citon srpski telegraf të ketë thënë Daçiq.

Ai ka shtuar se “ne nuk mund ta ndryshojmë Departamentin e Shtetit, Kongresin… aty tashmë është krijuar vetëdija për çdo gjë që ka ndodhur në të kaluarën”.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0