Dua Lipa është këngëtarja më e mirë vitit në Britani

Dua Lipa është këngëtarja më e mirë vitit në Britani

Dua Lipa e ka fituar çmimin e parë në ceremoninë e sivjetme të Brit Awards.

Çmimi i parë që u nda në këtë eveniment muzikor ishte çmimi për Këngëtaren më të mirë britanike dhe atë e fitoi këngëtarja shqiptare.

Në fjalimin e saj, ajo i ka falënderuar fansat e saj dhe menaxherët që kanë besuar te ajo, ekipin e saj, miqtë dhe familjet.

 Për këtë çmim, 22-vjeçarja ishte në konkurrencë me Paloma Faith, Kate Tempest, Jessie Ware dhe Laura Marling.

“Here’s to more women on these stages winning more awards!” @dualipa#DuaLipaBRITs takes home the award for British Female

Watch The #BRITs 2018 LIVE here: https://t.co/YP6iG713ESpic.twitter.com/jkc2hIO38v

— BRIT Awards (@BRITs) February 21, 2018

Dua konkurron edhe në katër kategori të tjera, ndërsa ishte bërë femra e parë që nominohej në pesë kategori.

Albumi britanik i vitit, Shpërthimi britanik, Kënga më e mirë britanike e vitit dhe Videoklipi më i mirë britanik i vitit – janë kategoritë tjera ku shpresojmë që të fitojë këngëtarja shqiptare. /Telegrafi/

First award of the night to @DUALIPA!!! Your British Female 2018 is performing later

Watch The LIVE here: http://smarturl.it/BRITs2018 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0