Deputeti i AAK-së u kërkon llogari Berishës e Mustafës për konkurset në FSK e Polici

Deputeti i AAK-së u kërkon llogari Berishës e Mustafës për konkurset në FSK e Polici

Deputeti i AAK-së, Bekë Berisha, po kërkon llogari nga dy ministra, Rrustem Berisha dhe Ekrem Mustafa, për konkurset në FSK dhe në Polici.

Bekë Berisha shkruan në Facebook se ka pranuar dhjetëra thirrje nga kandidatët që nuk janë punësuar në këto konkurse. Thotë se kishte pasur fakte se përzgjedhja e kandidatëve për t’u punësuar në polici ka qenë e dyshimtë.

Lexojeni statusin e tij të plotë:

Sot pranova dhjetra thirrje telefonike dhe mesazhe zhgenjyese të kandidateve për ushtarë në FSK , djem e vajza të kosoves të bindur qe kan kaluar testimet fizike dhe psiqike me 100 /, por qe nuk janë zgjedhur .

Të njetat mesazhe të zhgenjimit kam pranuar edhe në perzgjedhjen për polici dhe kam pas fakte që perzgjedhet aty kan qenë të dyshimta por nuk reagova për shkak se nuk isha i sigurte dhe nuk doja që të lendoja konkursin institucionin por as te perzgjedhurit .

Minister Rrustem Berisha pres që të deklarohesh qka ka ndodhur ne kete konkurs dhe a ka qen i drejt , transparent dhe si janë rezultatet e verteta .

Poashtu edhe ministri i puneve te mbrendshme Ekrem Mustafa per konkursin në polici.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0