Category: SIGURI

1 38 39 40 41 42 1200 / 1233 POSTS
Një 27-vjeçar është vrarë para pak minutave në Prishtinë, lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar kryeprokurori i Prokurororisë Themlore të Prishti [...]
Listës së personave që ndërruan jetë në vend të punës iu shtua dje një 21 vjeçar, vëllai i vetëm i tre motrave, që për të siguruar një jetë më të mirë [...]
Një person i gjinisë mashkullore i moshëës 25-30 vjeç është qëlluar me armë zjarri sot në Ferizaj, i njejti ka humbur jetën ka konfirmuar Policia e Ko [...]
Prokuroria Themelore në Gjakovë, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit B.V., nga Komuna e Gjakovës, për veprën penale ‘’keqpërdorimi i personave në [...]
Prokuroria Themelore në Gjilan, njofton se sot, rreth orës 17:30 minuta, ka ndaluar të dyshuarin M.S., pjesëtar i FSK-së, në kohëzgjatje prej 48 orësh [...]
Shoqata e Sigurimeve dhe Policia e Kosovës me kampanja të përbashkëta për sigurinë në komunikacion Drejtori ekzekutiv i Shoqatës së Sigurimeve [...]
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i shoqëruar nga anëtarë të kabinetit qeveritar, zëvendësministra dhe bashkëpunëtorë, ka bërë homazhe pranë a [...]
Në hollin e Kuvendit të Kosovës kanë filluar homazhet pranë arkivolit të zv.ministrit të Diasporës, Arian Dacit Në homazhe po qëndrojnë familjarë [...]
Për të nderuar zëvendësministrin e Diasporës, Arian Daci, i cili ka humbur jetën dje nga një ortek bore në Brezovicë, sot do të zhvillohen disa aktivi [...]
Ilir Morina, drejtori i Agjencisë për Mbrojtje të Mjedisit në Kosovë, në një prononcim për media para pak çastesh, ka konfirmuar se Qendra e Skijimit [...]
Personi që sot humbi jetën nga orteku i borës në Brezovicë është Arian Daci, djali i ish-kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Nexhat Dacit. Lajmin e k [...]
Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGJK) dhe Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK) kanë mbajtur takim  të përbashkët, në të cilin ndër tjerash është diskutua [...]
Sot zhvillohet aksioni humanitar për dhurimin vullnetar të gjakut për nevojat e Qendrës Kombëtare të Kosovës për Transfuzion të Gjakut. Aksioni z [...]
Në fshatin Gërlicë në Ferizaj dje rreth orës 2:23 është grabitur një pompë e benzinës nga dy persona të maskuar. Policia njofton se janë grabitur 140 [...]
Tri shtëpi janë plaqkitur në Ferizaj gjatë ditës së djeshme rreth orës  16:00. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në lagjen “Astrit Bytyqi”,  ku të tria [...]
13 vdekje të grave kanë ndodhur nga mbi 1 mijë raste të dhunës në familje gjatë periudhës janar-shtator 2018 në Kosovë. Kështu u bë e ditur sot g [...]
Për tre vite me radhë rreth 800 shqiptarë nga Kosova të cilët jetojnë në Zvicër e Gjermani kanë rënë pre e mashtrimit duke blerë bileta false të aerop [...]
Numri i grabitjeve gjatë muajve të fundit në vendin tonë ka shënuar rritje. Si pasojë e një grabitje e cila ndodhi në një bankë në Istog, u vra edhe [...]
Trupi i pajetë i policit Izet Demaj i cili u vra pak ditë më parë në Istog, është nisur për në Koshare për t’u varrosur. Lamtumira e fundit do t’ [...]
Kreshnik Gashi, autor i emisionit “Drejtësia në Kosovë”, tha sonte në emisionin “Click” të RTV 21, ku u diskutua rreth ngjarjes së sotme në Istog, se [...]
Policia e Kosovës ka bërë me dije se ka arrestuar dy presona të cilët dyshohet të kenë qenë të përfshirë në rastin e tentim grabitjes në Istog, ku kan [...]
Sot ka ndodhur një plaçkitje në filialin e një bankë në Istog, ku si pasojë në vendin ngjarjes ka mbetur i vrarë i dyshuari dhe është plagosur një pje [...]
Polici i plagosur në Istog ka vdekur para pak çastesh. Një ngjarje e rëndë ka ndodhur para pak çastesh në qytetin e Istogut, ku pas një tentimi për p [...]
Dy aksidente kanë përfunduar me fatalitet gjatë ditës së djeshme në Kosovë. Njëri aksident ka ndodhur në magjistralen Prishtinë-Ferizaj, konkretisht n [...]
Vetëm në “valën e parë” të ftesave nga Zyra e Prokurorit të Specializuar, në kuadër të Gjykatës Speciale, janë përfshirë të paktën 13 ish-anëtarë të U [...]
Agjencia amerikane e lajmeve Associated Press (AP) ka bërë një shkrim të gjerë rreth planit për formimin e Ushtrisë Kosovës, transmeton Koha.net. N [...]
Policia e Kosovës ka zbatuar Planin Operativ ‘Identifikimi i fëmijëve lëmosh-kërkues si viktima të mundshme të trafikimit’, i cili është shtrirë në gj [...]
Aksidentet rrugore vrasin një person çdo 24 sekonda. Numri i viktimave çdo vit është rritur me rreth 100,000 në vetëm tre vjet. Sipas këtij ra [...]
Komisioni Hetimor parlamentar për ndriçimin e rastit të deportimit të gjashtë shtetasve turq, ka filluar intervistimin e ish-ministrit të Punëve të Br [...]
“Airbusi A319 Swiss” ishte duke ateruar në pistën 14 në aeroportin e Cyrihut më 29 shtator 2018, kur papritmas u shfaq një dron. Siç raportohet nga B [...]
1 38 39 40 41 42 1200 / 1233 POSTS