Category: SIGURI

1 2 3 4 5 42 90 / 1233 POSTS
Ish-ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu tha se është e shokuar me uljen e dënimit për vrasësin e Valbonës dhe vajzës së saj, Pjetër Ndrecajn. [...]
Një qytetar është arrestuar me forcë mbrëmë në sheshin “Nëna Terezë” në Prishtinë. Arrestimi i këtij qytetari ka ngjallur reagime për mënyrën se si P [...]
Mëngjesi i kësaj të shtune shënoi një tjetër rekord fluksi të kalimeve në Morinë. Më shumë se 15 mijë qytetarë me automjete personale dhe autobusë [...]
Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, është duke u intervistuar në cilësinë e dëshmitarit nga Gjykata Speciale. Intervistimi i tij ka filluar në ora 9 e [...]
Ministri i Punëve të Jashtme nga radhët e BDI-së, Bujar Osmani nga gazetarët sot u pyet edhe për thirrjen e Ahmetit nga Gjykata Speciale e Kosovës me [...]
Më 14 shtator është vendosur që nxënësit t’i kthehen procesit mësimor nëse përgatitjet kryhen sipas rekomandimeve të IKShPK-së. Por as kjo datë nu [...]
Policia Rajonale në Prizren ka arrestuar gjashtë persona, të cilët shihen në një video të publikuar në rrjete sociale, duke gjuajtur me armë zjarri. [...]
Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR dhe në laboratoret private, janë testuar gjithsej 4 [...]
Njësitet e kërkimit nënujor të Policisë së Maqedonisë së Veriut kanë arritur që ta gjejnë trupin e pa jetë të riut kosovar nga Komuna e Dragashit, i [...]
Viti i ri shkollor mund të mos nisë më 1 shtator. Kjo për shkak të përgatitjeve që duhet të bëhen nëpër shkollat e Kosovës, përfshirë sinjalizimin, v [...]
Kanceri i mushkërive është një ndër të cilët brenda vitit merr më së shumti jetë. Shkaqet që mund të çojnë në kancerin e mushkërive janë shumë, dhe n [...]
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Haxhi Shala, është ftuar sot nga Gjykata Speciale në cilësinë e të dys [...]
Sot gjatë ditës është gjetur 2 vjeçari nga Malisheva që kishte humbur dje. Tian Krasniqi është gjetur në mal, jo shumë larg shtëpisë së tij, deris [...]
Agjencia amerikane për Ushqim dhe Barna (FDA) ka dhënë autorizimin për përdorimin emergjent të një testi të tretë për COVID-19, në kohën e rritjes së [...]
Njësitet policore të Kosovës dhe njësiti i FSK’së për kërkim-shpëtim janë aktivizuar për të kërkuar 2 vjeçarin e humbur në Tërpezë të Malishevës. [...]
Ekipi i emisionit “Udhëve” në RTK hulumtoi një kohë të gjatë për rrethanat e zhdukjes së veprimtarit shqiptar Ukshin Hoti dhe arriti të zbulojë shumë [...]
Policia në Prishtinë ka arrestuar një grua e cila nuk kishte vendosur maskën dhe kishte sulmuar zyrtarët policorë Rasti ka ndodhur mesditën e së m [...]
Inspektorati i Policisë së Kosovës dhe Prokuroria, kanë konstatuar se dy zyrtarët policorë të përfshirë në përleshje me dy qytetarë, në Ferizaj nuk k [...]
Ministri i Shëndetësisë, Aremnd Zemaj pas mbledhjes së Komitetit për Menaxhimin e Pandemisë COVID-19, ka thënë se ka rekomanduar disa masa të reja pë [...]
Lëvizja Vetëvendosje ka kërkuar nga presidenca që t’ua ofrojë dosjen me raportin dhe arsyetimin për faljen e dënimit në rastin e Luz Allakaj nga ana [...]
Në komunikatën e djeshme të Kryeministrisë, ku tregohej se Avdullah Hoti kërkon pezullimin e punimeve të rrugës Deçan – Plavë, thuhej se ajo prek një [...]
Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, së shpejti mund të shkojë në Hagë, si dëshmitar i mbrojtjes së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, ndaj [...]
Një rrahje në mes të dy policëve dhe dy qytetarëve ka ndodhur sonte në Ferizaj. Pamjet janë bërë virale ndërkohë që si ka përfunduar ngjarja ende [...]
Sipas disa fotografive të publikuara në rrjetet, sociale, Policia e Kosovës tashmë ka nisur patrullimin në Karaçevë, pranë vijës kufitare me Serbinë. [...]
Pacienten e vogël e vizitoi në Ortopedi. E pas kësaj, një mjek kirurg nga Spitali i Pejës, ia ftoi asaj nënën në zyrën e tij, të mërkurën mbrëma. [...]
Këshilli për Mbrojtje të Drejtave dhe Lirive të Njeriut (KMDLNJ) thotë se qytetarët e Kosovës nuk duhet të paguajnë për t’u testuar për COVID-19 dhe [...]
Të mërkurën në Gjykatën në Zuerich ka filluar procesi gjyqësor ndaj një 49-vjeçari me origjinë nga Kosova dhe ish-bashkëshortes së tij, zviceranes 48 [...]
Ministri i Arsimit, Ramë Likaj, në Komisionin për Arsim, ka thënë se klasa e parë dhe e dytë do të kthehen në objektet shkollore. Ai ka thënë se d [...]
Sipas gjykatës, ajo ka kryer vrasje, por është e papërgjegjshme për shkak të çrregullimit të saj mental, gjendjes delirante Më 21 mars të vitit të [...]
Prokuroria Themelore në Ferizaj, Departamenti për Krime të Rënda, ka bërë të ditur sot se doras i 83-vjeçares në Ferizaj, dyshohet se është i bi [...]
1 2 3 4 5 42 90 / 1233 POSTS