Category: SIGURI

1 2 3 4 42 60 / 1233 POSTS
Zyra e Prokurorit të Specializuar në Hagë është mbështetur në 5 dëshmitarë për t’i ngritur akuzat kundër ish-eprorit të UÇK’së, Salih Mustafës. Pr [...]
Lëvizja Vetëvendosje po kërkon që të pezullohet dhënia e lejeve për ndërtimin e hidrocentraleve. Deputeti i VV-së, në Komisionin hetimor parlamentar [...]
Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 42 raste të reja me COVID-19. Lajmin e ka bërë të ditur, ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj [...]
Mbrëmë rreth orës 19:00 në lagjen “Jalija” në Novi Pazar është vrarë pronari i kompanisë “Selo Tours” Selatin Janjeva. Në rrethana ende të paqarta [...]
Bajram Tafolli, invalidi i luftës nga Prizreni thotë se nuk po përfiton pension. Ai ka thënë se është në gjendje të rëndë ekonomike dhe jetoj në s [...]
Doktoreshat paguhen më pak se sa doktorët, por një studim thotë se kjo nuk është se ato punojnë më pak. Në fakt, doktoreshat kalojnë më shumë kohë [...]
Bajrush Xhemaili i PDK-së ka abstenuar në votimin ku kërkohej që Devollëve t’u hiqet monopoli në homologim, në Komisionin për Infrastrukturë, merr ve [...]
Agjencia e Regjistrimit Civil e Ministrisë së Punëve të Brendshme, njofton qytetarët e Republikës së Kosovës, se nga nesër, më 01 tetor, do të filloj [...]
Gazeta prestigjioze britanike, “The Guardian”, ka shkruar për seancat e para gjyqësore të Dhomave të Specializuara Një gjykatë speciale në Hagë ka [...]
Prokuroria Themelore e Pejës ka njoftuar se ka ngritur aktakuzë kundër ish’ministrit të Shëndetësisë, Numan Baliq, për shkak të veprës penale “Sulm s [...]
Nënkryetari i veteranëve, Nasim Haradinaj para gjyqtarit të procedurës paraprake ka thënë se mandati i Tribualit Special ka skaduar, raporton Gazeta [...]
Është bërë dorëzim-pranimi i detyrës nga Avokati i deritanishëm i Popullit, Hilmi Jashari, tek Avokati i ri i Popullit, Naim Qelaj. Avokati i deri [...]
Po largohet trupi i pajetë i personit që vdiq sot brenda objektit të Komunës së vjetër të Prishtinës. Siç njofton policia ata kanë marrë informatë [...]
Deputeti Etem Arifi është dorëzuar në Qendrën e Paraburgimit në Prishtinë, ka konfirmuar për Gazetën Express zëdhënësi i Shërbimit Korrektues të Koso [...]
Salih Mustafa ka vendosur që të mos deklarohet të hënën rreth fajësisë. “Nuk do të deklarohem sot, do të konsultohem me avokatin”, ka thënë ai gja [...]
Ka përfunduar intervistimi i ish-komandantit të Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Agim Çeku në Prokurorinë e Specializuar në Hagë. Këtë e konfirm [...]
F.B, infermier në Klinikën e Urologjisë në QKUK u ther me thikë nga një pacient. Viktima më pas iu nënshtrua një operacioni, teksa Sindikata e Inf [...]
Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati, dyshohet për pengim në administrimin e drejtësisë, fr [...]
Zyrtarët e EULEX-it kanë zbarkuar sot në zyrat e veteranëve të UÇK-së. Ky aksion vjen vetëm një ditë pas arrestimit dhe konfirmimit të aktakuzës për [...]
Policia e Eulex-it ka bastisur zyrat e Organizatës së Veteranëve të UÇK’së. Dhjetëra trupa të Policisë e kanë rrethuar objektin, ndërsa para pak c [...]
Gjykata Speciale ka njoftuar se ka dhënë urdhër për arrestimin e ish-shefit të inteligjencës së FSK-së, Salih Mustafa Në një njoftim nga Specialja [...]
Gjykata Speciale njofton se ka dhënë urdhër për arrestimin e Sali Mustafës, ish-shef i inteligjencës së FSK-së, që ka qenë pjesëtar i UÇK-së Speci [...]
Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur dhe Peticione me 5 vota për dhe tri abstenime ka votuar raportin e paneli [...]
Së shpejti, vetëm ata që janë vërtet pozitivë me koronavirus do të vendosen në karantinë. Një skenar të tillë e ka prezantuar gazeta “SonntagsZeitung [...]
Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati, ka thënë se dosjet që kanë ardhur në zyrat e OVL të U [...]
Ministri i MPB-së, Agim Veliu ka njoftuar kabineti qeveritar për operacionin në Karaçevë. Veliu ka thënë se me përgjegjësi dhe sukses është implim [...]
Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Gjilan, Jetish Maloku ka dhënë detaje rreth aksionit të mbrëmshëm në fshatin Karaçevë të Kamenicës. Në nj [...]
Me dy vjet burgim është dënuar ish-kryetari i Lipjanit, Shukri Buja, i cili dënim do të ekzekutohet 15 ditë pas hyrjes në fuqi të këtij aktgjykimi. [...]
Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së përmes një reagimi kanë bërë të ditur se janë duke u përcjellë e vëzhguar nga një individ i panjohur. [...]
Rrjeti i Grave të Kosovës (RrGK) ka reaguar pas vendimit të Gjykatës për ulje të dënimit për Pjetër Ndrecaj. Nga Rrjeti i Grave kanë deklaruar për [...]
1 2 3 4 42 60 / 1233 POSTS