Category: SIGURI

1 2 3 17 30 / 492 POSTS
15 pjesëtarë të Njësisë Speciale të Policisë së Kosovës punojnë me orar të rregullt, anipse raportet mjekësore theksojnë se ata nuk janë të aftë të j [...]
Policia e Kosovës, Drejtoria për Hetimin e Krimit të Organizuar – Sektori për Hetime të Krimeve Kibernetike, sot ka arrestuar tre të dyshuar për vep [...]
Pesë anëtarët e familjes Bllaca të Gjilanit janë qëlluar për vdekje nga arma zyrtare e Policisë së Kosovës. Valdete Bllaca, pjesëtare e policisë, të [...]
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, ka thënë se tezja dhe djali i tezes së Valdete Bllacës e kanë lajmëruar Policinë e Kosov [...]
Janë disa raste kur zyrtarët policor të Kosovës, u përfshinë në konflikte që përfunduan me vrasje. 4 anëtarë të një familje  u vranë me armë [...]
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, në një konferencë për media nga Gjilani, ka pranuar se rreth 100 pjesëtarë të Policisë s [...]
Inspektorati Policor i Kosovës i ka rekomanduar sot Policisë së Kosovës, që të suspendojë katër punonjës të Policisë së Kosovës, me arsyetim se kanë [...]
Policia që sipas Prokurorisë Themelore në Gjilan dyshohet se vrau katër anëtarë të familjes përfshirë prindërit dhe dy vëllezër, siç merr vesh Insajd [...]
Prokuroria e ka konfirmuar se pesë persona kanë ndërruar jetë në Gjilan. Kjo u bë e ditur përmes një komunikate nisur për media. Sipas prokuror [...]
Një incident ka ndodhur në Gjilan, ndërsa po dyshohet se është vrasje e shumëfisht, raporton Gazeta Express Sipas informacioneve të para, rasti ka [...]
Qytetarë të shumtë në vend po preken nga gripi sezonal, i cili thuhet se ka kaluar pragun endemik. Nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ësht [...]
169 foshnje kanë vdekur vetëm gjatë vitit 2019 në Klinikën e Neonatologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Kjo si pasojë e problemeve [...]
15 February 2020 07:20 Tri ligje e disa rregullore i ka shkelur Ministria e Infrastrukturës kur ka vendosur të hapë tenderin 110 milionë euro për aut [...]
Me urdhër të Prokurorisë Themelore në Prishtinë janë arrestuar katër persona për veprat penale “Marrje ryshfeti” dhe “Dhënie të ryshfetit”. Dy të [...]
Administrata Tatimore e Kosovës ka njoftuar se bazuar në informatat e pranuara nga organet kompetente dhe duke u mbështetur në Ligjin për Shërbimin C [...]
Policia e Krimeve Ekonomike ka nisur hetimet preliminare për mënyrën e zgjedhjes së drejtorit të Autoritetit të Aviacionit Civil të Kosovës. Në janar [...]
Drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, ka dhënë detaje lidhur me rastin e Zhurit, ku mbeti i vdekur një polic. Ai ka thënë se në katin e dy [...]
Ngjarja ka ndodhur në Vrellë të Komunës së Istogut, ndërsa grabitësit morën mbi 1500 euro nga dyqani i Arben Dreshajt  . Është ora 20 e mbrëm [...]
Një femër nga qyteti i Istogut është gjetur pa shenja jete në mëngjesin e sotëm në rrugën “Ibrahim Rugova” të qytetit të Istogut në banesën e saj, sh [...]
Gjykata Themelore në Pejë – Departamenti për Krime të Rënda ka shpallë aktgjykim dënues ndaj të pandehurve Luan Ukaj dhe Ardit Kurpalaj. Me datë 2 [...]
Shërbimet e inteligjencës në Shtetet e Bashkuara dhe Gjermaninë Perëndimore kanë spiunuar në dhjetëra shtete për dekada, përmes kontrollit të fshehur [...]
Prezenca e babait brenda shtëpisë së tyre u kthye në rrezik për ta. Dy fëmijët e Iran Badallit, vajza 8 vjeçe e djali 11 vjeç ishin kërcënuar nga bab [...]
Secili shtet në botë duhet të presë raste të koronavirusit, sepse epidemia sapo ka filluar të përhapet jashtë Kinës, sipas një eksperti të Organizatë [...]
Gjykata Themelore e Prishtinës ka caktuar për nesër (e enjte) seancën, ku palë paditëse është kryeimami i Kosovës, Naim Tërnava, ndërsa i padituri Em [...]
Është arrestuar sot Zharko Zariqi nga komuna e Istogut për krime lufte dhe menjëherë është shoqëruar për në Prishtinë. Zariq, sipas KosovoOnline n [...]
Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur mëngjesin e sotëm në fshatin Denjë të komunës së Rahovecit, ku dy persona kanë marrë lëndime trupore. Njëri p [...]
Para rreth 10 viteve çifti Durim e Suada Hadri kishin blerë një shtëpi dykatëshe në Ortakoll të Prizrenit. Ndonëse kishin pasaporta suedeze, ata kish [...]
Deputeti i zgjedhur nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha ka filluar një kampanjë për ndalimin e pirjes së duhanit në hapësira të mbyllura. [...]
Inspektorati i Arsimit ka marrë vendim që t’i ndërpresë veprimtarinë Kopshtit ‘’Cambridge Kids’’ derisa ky institucion të pajiset me licencë. Lajm [...]
Policia e Kosovës ka njoftuar se e ka arrestuar edukatoren e një kopshti në kryeqytet, e cila dyshohet se e ka rrahur një fëmijë, vetëm pse ai refuzo [...]
1 2 3 17 30 / 492 POSTS