Category: Politikë

1 2 3 213 30 / 6381 POSTS
Marrëveshja e Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit ka si pikë të veçantë edhe çështjen e presidentit. Kjo është konfirmuar në një konferencë të përbashk [...]
Kryesia e fshatit Reçak, njofton për përkujtimin që do të bëhet nesër, më 15 janar për viktimat e gjenocidit në Reçak. Në njoftimin e Kryesisë së [...]
Lëvizja Vetëvendosje dhe Vjosa Osmani janë në prag të konkretizimit të bashkëpunimit për zgjedhjet e 14 shkurtit. Këtë e ka bërë të ditur zëdhënës [...]
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka treguar se si, përgjatë ditës së sotme, iu është kumtuar nga ushtruesi i detyrës së kryetarit të [...]
Analisti politik Armend Muja i është bashkuar Lëvizjes Vetëvendosje. Lajmin për aderimin e Mujës në LVV e ka bërë të ditur Albin Kurti, me anë të [...]
Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj, së bashku me Bordin Këshillues sot kanë diskutuar për situatën epidemiologjike në vend, duke parë mu [...]
Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka, tha se ky institucion edhe më herët ka bërë verifikimin e votave të ardhura nga jas [...]
Anëtari i Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka thënë se kreu u partisë së tij Albin Kurti ka të drejtë të kandidojë për deputet dhe s [...]
Joe Biden tashmë është edhe zyrtarisht president i Shteteve të Bashkuara të Amerikës pasi Senati ka certifikuar rezultatin e zgjedhjeve presidenciale [...]
U.d. Presidentja Osmani shpërndanë Legjislaturën e shtatë të Kuvendit të  Kosovës dhe i cakton zgjedhjet parlamentare të parakohshme për 14 shku [...]
Gjykata Kushtetuese e ka publikuar aktgjykimin e plotë në rastin e Etem Arifit. VENDIMI I PLOTË: , Parashtrues, Liburn Aliu dhe 16 deputetë të [...]
Kandidati për kryeministër nga Partia Demokratike e Kosovës (PDK), Enver Hoxhaj në një konferencë për media ka paraqitur planet e kësaj partie për zg [...]
Me kërkesë të Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, sot prej orës 18:00 do të mbahet një Seancë e Jashtëzakonshme e Kuvendit të Koso [...]
Ish-kandidatja e LDK-së për kryeministre në zgjedhjet e fundit, Vjosa Osmani, e ka lënë të hapur mundësinë e kthimit në LDK, në rast se kryesia aktua [...]
Ushtruesja e detyrs së presidentit, Vjosa Osmani, përmes një shkrimi në llogarinë e saj në facebook, ka cituar poetin shqiptar Ndre Mjedën. Krejt [...]
Në mëngjesin e sotëm ka vdekur profesori universitar dhe njohësi i të drejtës, Riza Smaka. Lajmi u konfirmua nga anëtarë të familjes së tij, përme [...]
Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi e ka nisur ditën me një pjesë të deklaratës së tij në Kuvendin e Kosovës. [...]
Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë miratuar ndarjet buxhetore për projektligjin për Buxhetin e vitit 2021. Pas një debati të ashpër mbi ndarjet [...]
Deputeti i LDK-së, Fatmir Rexhepi disa herë ka dalë kundër vendimeve të partisë. Rrjedhimisht, për të u raportua se mund të bashkëpunojë me u.d e [...]
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se gjasat janë se në zgjedhjet e vitit të ardhshëm nga lista e tyre të dalin mbi 65 deputetë. [...]
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se kandidaturë në zgjedhjet e reja do të kenë ata që i qëndruan besnikë partisë. [...]
Ministri në detyrë i Drejtësisë, Selim Selimi, ka ftuar Prokurorinë e Kosovës bashkë me Policinë që të nisin hetimet lidhur me hyrjen e vaksinave kun [...]
Ushtruesja e detyrës së Presidentes së vendit, Vjosa Osmani, sot publikoi pamje të ambientit të Presidencës ku flamuri dardan shihej ndërsa valvitej [...]
Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, njëkohësisht dhe deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Nagavci, u shpreh se sa më shpejt të mbahen zgjedhjet [...]
Doktor Afrim Tasholli ka humbur betejën me koronavirusin në moshën 54-vjeçare, njofton Oda e Mjekëve të Kosovës. Dr. Tasholli ka qenë specialist i [...]
Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Besnik Bislimi, ka publikuar një sondazh partiak përmes të cilit po pretendon se partia që drejton Kurti në zgje [...]
Kreu i LDK-së, Isa Mustafa iu është drejtuar kryesisë dhe anëtarësisë së partisë në të cilën ai udhëheq në 31 vjetorin e themelimit të subjektit. [...]
Enver Hoxhaj dhe Bedri Hamza janë dy emrat që aktualisht lakohen për kandidat për kryeministër nga PDK. Por kjo parti ende nuk ka marrë një vendim [...]
Ka nisur takimi në presidencë i u.d të presidentit, Vjosa Osmanit me kreun e LVV-së, Albin Kurtin. Ky është takimi i parë që Osmani është duke zhv [...]
Analisti politik, Imer Mushkolaj e ka nisur ditën me një postim në Facebook, ku ka ironizuar me kryeministrin tashmë në detyrë, Avdullah Hotin, kryet [...]
1 2 3 213 30 / 6381 POSTS