Category: Koronavirusi

1 2 3 22 30 / 651 POSTS
Instituti Kombëtar ka njoftuar se nga 932 mostra të marra nga ShSKUK-ja dhe nga terreni janë konfirmuar 281 raste pozitive me Covid-19, thuhet në njo [...]
Ministria e Shëndetësisë e Kosovës ka njoftuar se ka formuar një grup punues, që ka për qëllim hartimin e protokollit për përdorimin e plazmës kovale [...]
Pas infektimit me koronavirus, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje ka bërë një porosi. Përmes një postimi në Twitter, Kurti tha se virusin e ka marrë [...]
Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj i ka uruar shërim të shpejtë të parit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtit. Ky reagim i Haradinajt vjen pas njof [...]
Kreu i LVV-së, Albin Kurti ka njoftuar se është infektuar me COVID 19, raporton Gazeta Express. Lajmin e ka bërë të ditur Kurti përmes një shkrimi [...]
Në bazë të ligjit antiCOVID-19, policia ka shqiptuar rreth 55 mijë gjoba për personat që shkelën masat kundër përhapjes së koronavirusit. Policia [...]
Së fundmi në vend është rritur numri i rasteve të reja me COVID-19. Vetëm n 24 orët e fundit, të dhëna këto të publikuara nga Instituti Kombëtar i Sh [...]
Tingëllon si premtim i shumëpritur në kohët e rritjes së vazhdueshme të infektimeve: Një vaksinë kundër virusit Corona që këtë vit! Këtë e njoftoi së [...]
124 raste të reja me koronavirus janë shënuar në 24 orët e fundit në vend, ka njoftuar ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, raporton Express Zem [...]
Këtë dimër pritet një rritje e numrit të të infektuarve, ashtu siç po shohim në SHBA dhe një pjesë të Europës. Sipas ekspertëve të shëndetësisë, 6 de [...]
Italia, Kroacia, Polonia dhe Lihtenshtajni i janë bashkuar listës së vendeve, shtetasit e të cilave nuk mund të hyjnë në Kosovë pa e poseduar një tes [...]
“COVID-i i gjatë” – apo siç njihet ndryshe ndikimi afatgjatë i infeksionit të koronavirusit – mund të ndikojë te njerëzit në katër mënyra të ndryshme [...]
Ministria e Shëndetësisë po thotë se kur jemi të vetëm në veturë dhe në rrugë, nuk ka nevojë të bartim maskë. Megjithatë, gjatë ecjes në rrugë duhet [...]
Ata që hyjnë në Zvicër nga 14 shtete dhe rajone, nga nesër duhet të karantinohen për 10 ditë pas mbërritjes në Zvicër. Më 9 tetor 2020, Zyra Feder [...]
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret priv [...]
Republika e Maqedonisë së Veriut ka vendosur që nga 12 tetori të hapë kufirin me Republikën e Kosovës dhe për udhëtimet drejt Shkupit s’do të jetë i [...]
Dy persona kanë humbur betejën me koronavirusin brenda 24 orëve në Kosovë, ka konfirmuar ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj. “Fatkeqësisht kemi [...]
Sipas të dhënave të publikuara nga IKSHPK’ja, në 24 orët e fundit nga Covid-19 në Kosovë tre persona kanë vdekur, kurse janë shënuar 52 raste të reja [...]
Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 42 raste të reja me COVID-19. Lajmin e ka bërë të ditur, ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj [...]
Asnjë vdekje nuk është regjistruar në 24 orët e fundit si pasojë e koronavirusit në Kosovë, ka njoftuar Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në [...]
Vendit për një ditë i janë shtuar edhe 54   raste të reja me koronavirus. Në total numri i të prekurve ka arritur në 15.574 raste të reja m [...]
Gjatë 24 orëve të fundit në vend nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes nga Covid 19. “Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë [...]
Që nga nisja e pandemisë së koronavirusit, një nga aspektet thelbësore për të kuptuar nëse jemi infektuar apo jo, ishte dallimi i simptomave. Kryesor [...]
Në 24 orët e fundit asnjë person nuk ka vdekur nga COVID-19 në Kosovë. Kështu ka bërë të ditur ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj. Ai ka thënë [...]
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka deklaruar se ditëve në vijim mund të zgjatet lëvizja e qytetarëve për një orë më shumë. Rrjedhimisht i b [...]
Lufta dhe sfidat e jetës nuk kanë qenë më të rënda se përjetimi i COVID-19 për një nga doktorët e QKUK-së, mirëpo radiologu Agim Bregaj thotë se pas [...]
Numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë ka arritur në 15 mijë e 142, e në mesin e tyre ka edhe policë. Policia e Kosovës në një përgjigje [...]
Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti, ka vizituar ambientet e QKUK-së ku u takua me ushtruesin e detyrës së drejtorit të SHSKUK-së, Valbon Krasniqi. [...]
Tre persona kanë vdekur në 24 orët e fundit në Kosovë nga COVID-19, derisa janë regjistruar edhe 63 raste të reja me koronavirus, ka konfirmuar IKSHP [...]
Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë shënuar edhe 71 raste me COVID-19. Kjo u bë e ditur nga ana e IKSHPK-së. Me metodën RT-PCR, në 2 [...]
1 2 3 22 30 / 651 POSTS