Category: Interesante

1 3 4 5 6 7 33 150 / 967 POSTS
Paditë kundër Republikës së Kosovës në Gjykatën Ndërkombëtare të Arbitrazhit s’kanë të ndalur. Pas kompanisë së Behgjet Pacollit, Bedri Selmanajt dhe [...]
Policia e Kosovës është duke bastisur Telekomin e Kosovës. Sipas informacioneve që posedon Koha, rasti ka të bëjë me një mashtrim prej 105 mijë e [...]
Deri në fund të majit kanë kohë grupi punues i pavarur që u votua në qeveri të Kosovës për hartim të ekspertizës së plotë lidhur me Vetting-un në dre [...]
Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, ka thënë se familja Jashari do të kujtohet jo vetëm në këto data, por në çdo moment. “Jo vetëm në këto data, n [...]
Një mosmarrëveshje në mes të burgosurve në Burgun e Dubravës ka eskaluar deri në rrahje Rasti ka ndodhur mbrëmjen e së martës në Burgun e Dubravës [...]
5, 6 dhe 7 marsi janë datat që shënojnë epopenë e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Këto ditë shënojnë sulmin e tretë mbi familjen Jashari në Prekaz [...]
Presidenca i ka dërguar shkresë zyrtare Kuvendit të Kosovës, ku ka kërkuar që presidentit Thaçi t’i organizohet një seancë më 4 mars, për t’i njoftua [...]
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha ka folur në seancën e jashtëzakonshme të thirrur nga opozita, duke ia përmendur ish PAN’it punësimet pa [...]
Njerëzit e fuqishëm të politikës, prokurorisë, gjykatave e policisë nuk e kanë lënë pa e shfrytëzuar ndikimin e tyre edhe në kompani private për punë [...]
Analisti politik, Ramush Tahiri, ka thënë se qeveria e drejtuar nga Albin Kurti brenda kësaj jave duhet të marrë vendimin për heqjen e taksës 100 për [...]
Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka thënë se aktualisht është duke e rishikuar secilin dokument në të cilin kanë punuar udhëheqësia e kaluar. [...]
Duke folur për Ligjin për Pagat, nënkryetarja e Kuvendit, Arbërie Nagavci tha se ai ligj do të shqyrtohet me shumë kujdes. “Ne duhet të presim se [...]
Fundi i muajit janar të vitit 2020 doli të jetë tragjik për çiftin nga Prizreni, Durim e Suada Hadri. Në Kosovë kanë ndodhur disa raste të vrasjev [...]
Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi, ka shprehur optimizëm se më 15 mars do ta thyejë bastionin e [...]
Ne vitin 2018, derisa Ministria e Infrastrukturës udhëhiqej nga Pal Lekaj, shpalli konkurs për pozitën e Sekretarit të Përgjithshëm. Kriter kryeso [...]
15 February 2020 07:20 Tri ligje e disa rregullore i ka shkelur Ministria e Infrastrukturës kur ka vendosur të hapë tenderin 110 milionë euro për aut [...]
Institucionet e Kosovës janë të përkushtuara që të ndërmarrin çdo veprim me të cilin do t’ia dëshmojnë botës se qytetarët tanë e meritojnë liberalizi [...]
Shërbimet e inteligjencës në Shtetet e Bashkuara dhe Gjermaninë Perëndimore kanë spiunuar në dhjetëra shtete për dekada, përmes kontrollit të fshehur [...]
Pas publikimit të një videoje në rrjete sociale ku shihet kujdestarja Razije Musa, duke e qortuar dhe shkundur një fëmijë në një kopsht privat në kry [...]
Policia e Kosovës e ka arrestuar edhe edukatoren tjetër të “Cambridge Kids”, e cila shihet në videon e publikuar në rrjete sociale. Pas konfirmimi [...]
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, të hënën ka pritur në takim ambasadoren e Finlandës në Kosovë, Pia Stjernvall. Bashkimi i ministrive dhe buxh [...]
Prokurori i njohur kosovar, Sylë Hoxha nesër do t’i jap fund karrierës së tij. Hoxha do të mbahet mend për ngritjen e aktakuzave ndaj të dyshuarve [...]
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot do ta zhvillojë vizitën e parë zyrtare jashtë vendit dhe këtë në Shqipëri. Top Channel ka siguruar agjendë [...]
Kryeparlamentarja Vjosa Osmani, në një konferencë për media sot ka thënë se PDK’ja po e bojkoton mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit prej ditës kur u fo [...]
Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka bërë homazhe te pllaka përkujtimore e Arben Xheladinit dhe Mon Balajt, të cilët u vranë 13 vjet më parë gjatë [...]
Janë ndarë Komisionet Parlamentare sipas Grupeve Parlamentare, ka njoftuar Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani. Ajo ka thënë se pret nga Grupet Par [...]
Ka nisur mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës. Në mbledhjen e thirrur nga kryetarja e Kuvendt, Vjosa Osmani në rend të ditës është propozimi [...]
Drejtoria për Arsim e Komunës së Kamenicës, ka paditur 23 prindër për moszbatim të reformës në arsim. Prej afro një viti, reforma arsimore, e ndër [...]
Dy aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje, Arben Xheladini dhe Mon Balaj, derisa protestonin kundër negociatave të Kosovës me Serbinë dhe Pakos së Ahtisa [...]
Ish-ushtari i UÇK’së që punonte si sigurim, do të plagosej nga dy plumba në sheshin e Prishtinës. Nga vendi ku pothuajse u vra nga njësiti rumun i [...]
1 3 4 5 6 7 33 150 / 967 POSTS