Category: Interesante

1 31 32 33985 / 985 POSTS
Njeriu që njihet si personi që rrëzoi Bankën e Anglisë, George Soros, së fundmi ka publikuar deklarimin e tij të fundit në formularin F-13 rreth pozic [...]
Sipas të dhënave të INSTAT me 1 janar 2008 popullsia e Shqipërisë 2018, rezultoi 2.870.324 banorë duke pësuar një rënie me 0,2 % krahasuar me 1 Janar [...]
1. Kosova Viti i pavarësisë: 2008 Popullsia: 1.8 milionë Në 17 shkurt Kosova do të festojë 10 vjetorin si një shtet pas shpalljes së pavarësi [...]
Kompanitë tekonologjike janë duke krijuar robotë për të kryer funksione të caktuara, me synimin për ta bërë punën e njerëzve më efiçente. Një prej [...]
Këngëtari dhe Deputeti Labinot Tahiri - Labi në statusin e tij të fundit ka pyetur fansat e tij se si të veprojë në lidhje me cështjen e demarkacionit [...]
Jo rrallë na bie të dëgjojmë nga partitë tona politike tek deklarohen se janë të majtë ose të djathtë. Kur flasin për këtë, ata nuk e kanë fjalën se m [...]
Sot në axhendë për festimin e 10-vjetorit të pavarësisë, në axhendë ishte edhe parakalimi i Forcave të Armatosura të Kosovës dhe Policisë se Kosovës. [...]
Haxhi Krasniqi e ka uruar Kosovën për 10 vjetorin e Pavarësisë. Boksieri kosovar me famë botërore, Haxhi Krasniqi, ka uruar vendin e tij me rasti [...]
17 shkurti i vitit 2008 kishte qenë një ndër ditët më të ftohta të vitit, mirëpo kjo nuk i kishte ndaluar qytetarët të dalin dhe të festojnë. Me r [...]
Në 10 vjetorin e Pavarsisë së Kosovës monumenti i  "NewBorn" ka marrë pamje të re. Autori i këtij monumenti është Fisnik Ismajli, tashmë deputet në [...]
Para pak minutash Dua Lipa ka publikuar një fotografi, që duket të jetë shkëputje nga videoklipi i këgës së saj të fundit "IDGAF". Fotografia paraq [...]
Të jesh i krahasuar me gjenitë si Stephen Hawking dhe Albert Einstein nuk është diçka që ndodh shpesh me personat e thjeshtë. Por, kur themi emrin [...]
Kremtes së madhe të dhjetëvjetorit të Pavarësisë së Kosovës po i bashkohen edhe shtetet që kanë kontribuar në krijimin e shtetit më të ri në Evropë. A [...]
Emma Orbach vajza e një muzikanti të pasur, u shkollua në një nga shkollat ​​më të shtrenjta në UellsAjo, gjithashtu, ka një diplomë për gjuhën kineze [...]
Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka marrë pjesë në nënshkrimin e grantit prej 39.9 milionë euro nga Banka Evropiane për Rindërtim dh [...]
Deputeti i Vetëvendosjes, Xhelal Sveçla, ka ftuar aktivistët e PDK-së që ishin iniciatorë për vendosjen e flamurit shtetëror në hapësirën “Te Rrethi”, [...]
Agim Binaku ishte emër nga më të shquarit të gazetarisë sportive në Kosovë dhe më gjerë. Me pikëllim ju njoftojmë se u nda nga jeta kolegu ynë Agim B [...]
Mishel de Nostredame, që e latinizoi emrin e tij në "Nostradamus", ka bërë disa parashikime ogurzeza për kohën që jetojnë. Astrologu francez ka parash [...]
Një grup arkeologësh izraelitë prezantuan sot një mozaik të rrallë dhe të bukur që daton nga periudha romake, i zbuluar në portin antik të Cezaresë, v [...]
Në kuadër të aktiviteteve festive, nesër mbi qiellin e Prishtinës do të fluturojnë parashutistë kosovarë me flamuj të Kosovës. Federata Aeronautike e [...]
Dera e aeroplanit nigerian ra menjëherë pas uljes në Abuja, duke shkaktuar panik në mesin e udhëtarëve. Për fatin e mirë të rreth 120 pasagjerëve, ae [...]
Freemasonët kanë vendosur reklama të plota në disa gazeta kombëtare të Britanisë duke kërkuar dhënien fund të diskriminimit kundër anëtarëve të tyre. [...]
Presidenti amerikan Donald Trump ka hedhur idenë që në Uashington të zhvillohet një paradë ushtarake në Ditën e Pavarësisë, më 4 korrik, sikurse franc [...]
Teoria kryesore për mënyrën sesi u zhdukën dinozaurët nga Toka është ajo që fajëson për këtë një asteroid që goditi shtëpinë tonë 65 milionë vite më p [...]
Dakota Johnson ka folur rreth skenave intime me Jamie Dornan në Fifty Shades Freed, “Unë bëra përgatitje të mëdha psikologjike”, tha Dakota për ET. [...]
1 31 32 33985 / 985 POSTS