Category: Interesante

1 2 3 4 33 60 / 963 POSTS
Ish-Ambasadori amerikan, Christopher Dell i është rikthyer historisë, duke shpjeguar prapaskenat e emërimit të Atifete Jahjagës në krye të Shtetit. [...]
Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se pronarët e automjeteve në Kosovë obligohen t’i shndërrojnë targat KS me ato RKS. “Të gjithë pronarë [...]
Adem Mikullovci ishte një nga ikonat e artit në Kosovë, me shumë momente gazmore të cilat ai I la pas. E dikur Mikullovci ishte edhe në radhët e L [...]
Infektologu francez Didier Raul, ka nxitur polemika sërish pasi deklaroi se bota nuk ka nevojë më për vaksinë, ngase virusi nuk është më i dëmshëm si [...]
Merimangat në Australi duket sikur bien nga qielli teksa kanë pushtuar qytetin. Në këto foto shohim se qyteti Goulburn në Australi është pushtuar nga [...]
Sahar Fares, një infermiere 24-vjeçare, është bërë simbol i fatkeqësisë që ndodhi në Bejrut. Ajo ishte në mesin e zjarrfikësve të vdekur në shpërthim [...]
Një burrë i moshuar nga Salta e Argjentinës, ka pohuar se ai është diktatori famëkeq gjerman Adolf Hitler dhe se i ka kaluar 70 vitet e fundit duke u [...]
Komisioni i Ligjeve ka miratuar të mërkurën nen për nen projektligjin për “Shtetësinë”, i cili ka zgjeruar mënyrat e fitimit të shtetësisë, duke i dh [...]
Prokuroria Themelore në Prishtinë ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurve me inicialet L.O., dhe L.M., hetues në Drejtorinë për Hetimin e Krimeve Ek [...]
Dy femra nga Prishtina janë duke u ankuar se një familjarit të tyre si pasojë e nglizhencës mjekësore i është përkeqësuar gjendja shëndetësore dhe pa [...]
Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës me shqetësim ka marrë lajmin për projektin e kodit civil të përgatitur nga Ministria e Drejtësisë në të cilin [...]
Shkencëtarët britanikë kanë paralajmëruar se mjekët mund të mos jenë duke i vërejtuar disa shenja serioze dhe potencialisht fatale të çrregullimeve t [...]
Gjykata Kushtetuese e ka shpallur të pavlefshëm Ligjin për Pagat në sektorin publik, duke e pranuar kërkesën e Avokatit të Popullit pas ankesave të d [...]
Ish-kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se qeveria e tij ka vënë standardë të larta, kur janë në pyetje ndërmarrjet publike, teksa është zot [...]
Ministri i Shëndetësisë Arben Vitia ka njoftuar se nga nesër do të hapen disa nga pikat kufitare tokësore të vendit. “Nesër hapen kufijtë tokësor [...]
Kevin Carter një nga fotoreporterët më të famshëm të Afrikës së Jugut, në vitin 1994 ka kryer vetëvrasje, dy muaj pasi iu dha çmimi prestigjioz “Puli [...]
Qyteti Akademik i Siberisë – Akademgorodok- është krijuar nga matematikani rus Mikhaïl Alekseïevitch Lavrentiev, me shpresën se do të krijonte një oa [...]
Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, i është drejtuar besimtarëve një ditë para festës së Bajramit. Ngjashëm si konferencat e fundit, ai bëri thirrje b [...]
Bashkësia Islame e Kosovës ka marrë vendim që të mos ketë organizim të faljes së namazit të Fitër-Bajramit në xhamitë e vendit e as në hapësira të tj [...]
Për shkak të kufizimit të vizitorëve në institucionet fetare, kishat në Gjermani kanë hapur dyert për besimtarët myslimanë, që të ua mundësojnë atyre [...]
Numri i veteranëve të luftës në Kosovë ka shënuar rritje gjatë tre mujorit të parë të vitit 2020. Sipas Agjencisë së Statistikave të Kosovës, nga [...]
Audi RS7 njihet për dizajnin e saj të veçantë, performancën sportive dhe luksin që e ofron. Nuk ju mjaftojnë këto? Një kompani e ka veshur këtë vetur [...]
Klinika Emergjente e Qendrës Klinike dhe Universitare të Kosovës për vetëm katër ditë ka pranuar për trajtim mbi 600 raste, raporton Express. Përm [...]
Këngëtari Liro, me prejardhje nga Pozherani, po arrin suksese tjera muzikore në Zvicër. Ai është duke shijuar gjatë ditëve të fundit suksesin e [...]
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka njoftuar në rrjetin social Instagram se ishte sot në postë për ta paguar energjinë elektrike. Sot kryemin [...]
Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, z. Albin Kurti, bashkë me ministrin në detyrë të Financave dhe Transfereve, z. Besnik Bislimi, priti [...]
Shefi i TASK-Forcës kundër pandemisë Covid-19 në Suedi, Anders Tegnell, ka pretenduar se koronavirusi i ardhur nga Kina mund të ketë qenë në vendin n [...]
Ministria e Ekonomisë ka shpalosur detajet e mbledhjes se Bordit të Telkomit për shkarkimin e menaxhmentit, ecuria e të cilit ka përfunduar në prokur [...]
Infermeria një profesion mjaft human por edhe shumë i rëndësishem në hallken e sistemit shëndetësor, tani në këtë kohë pandemie vlerat e profesionit [...]
Njësiti i Kërkim Shpëtimit malor i Gardës Kombëtare të FSK-së sot ka kryer një operacion të kërkimit dhe nxjerrjes së trupit të pajetë të qytetarit B [...]
1 2 3 4 33 60 / 963 POSTS