Category: Interesante

1 2 3 4 33 60 / 984 POSTS
Kryeparlamentarja Vjosa Osmani tash do të jetë ushtruese e detyrës së Presidentit. Pas dorëheqjes së Presidentit Hashim Thaci, Osmani do të udhëhe [...]
Presidenti Hashim Thaçi ka dhënë dorëheqje, pasi ka njoftuar se i është konfirmuar aktakuza nga Gjykata Speciale. Këtë e ka konfirmuar vetë presid [...]
Kreu i PDK-së, Kadri Veseli ka njoftuar sot se do të tërhiqet nga të gjitha aktivitetet politike, pasi që iu është konfirmuar aktakuza nga Specialja. [...]
Një 15-vjeçar në Turqi, Gunay Ozisik, i cili mbeti nën rrënoja pas tërmetit tragjik në Izmir të Turqisë, ka filmuar veten ndërsa kishte mbetur i bllo [...]
Në aspektin strukturor kjo monografi ndahet në dy tërësi të mëdha. Së pari është dhënë pjesëa analitike dhe sintetizuese e punës së autorit, i cil [...]
Është dorëzuar në Policinë e Kosovës Kadri Shala, pronari i kompanisë “LDA Group” me bazë në Llapushnik të Drenasit, ku dyshohet se shkuan rreth 2.1 [...]
Gjykata e Apelit e ka refuzuar si të pathemeltë ankesën e Telekomit të Kosovës ndaj vendimit të shkallës së parë, me të cilën, ishte lënë në fuqi urd [...]
Skandali i vjedhjes së mbi dy milionë eurove nga buxheti i shtetit është planifikuar mbi një strategji që gjeti zbatim për 8 minuta. Dosja e Prokuror [...]
Raporti i Organizatës së Kombeve të Bashkuara thotë se 20 vitet e fundit kanë parë një rritje marramendëse të katastrofave natyrore dhe kjo është pas [...]
Agjencia për Regjistrim Civil (ARC) e Ministrisë së Punëve të Brendshme (MPB), ka mbajtur ceremoninë e ndarjes së patentë-shoferëve ndërkombëtarë, pa [...]
Robin Krasniqi ka fituar meçin kundër gjermanit Dominic Bosel duke fituar kështu titullin e botës. Ai e ka nokautuar gjermanin pas raundit të tret [...]
George Tames, i lindur në Washtingon D.C, ishte një emigrant i gjeneratës së parë me prejardhje greke-shqiptare, që në fillim as anglisht s’fliste mi [...]
Deputeti Etem Arifi, ose i njohur ndryshe edhe si vota e 61-të e Qeverisë Hoti, sot ka përfunduar në pranga, pas disa muajsh që kishte qenë në arrati [...]
Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e sotme ka marrë vendim që për tre muajt e ardhshëm t’ua dyfishojnë pagesën e asistencës sociale. Ministri i Punës [...]
Ndonëse nuk është biseduar për një qeveri gjithëpërfshirëse, Lidhja Demokratike e Kosovës tashmë ka hequr të gjitha vijat e kuqe për Partinë Demokrat [...]
Qeveria e Kosovës në mbledhjen e fundit ka ndarë 60 milionë euro për subvencionimin e pagave për bizneset aktive. Ministrja e Financave, Hykmete B [...]
Përditë, nga ora 07:00 e mëngjesit e deri në mbrëmje, zyrtarë të Policisë së Kosovës dalin për t’i gjobitur ata që nuk i respektojnë masat kundër për [...]
Në njoftim bëhet e ditur se tre persona kanë vdekur, 13 janë shëruar ndërkaq janë shënuar 47 raste të reja me koronavirus Në 24 orët e fundit, 3 p [...]
Pandemia ka shkaktuar dëme të mëdha në sektorin e turizmit dhe ndonëse nuk dihen shifrat e sakta, ajo mendohet të jetë disa miliona. Kësisoj, institu [...]
Kryetari i Gjykatës Themelore të Gjilanit, Ramiz Azizi në një intervistë për “Betimi për Drejtësi” ka thënë se në aksionin e Karaçevës nuk është arri [...]
Procesi i mësimit online ka shkaktuar vështirësi të shumta në procesin e mësimnxënies te fëmijët. Mospërgatitja adekuate për vijim online, mungesa [...]
Ish-Ambasadori amerikan, Christopher Dell i është rikthyer historisë, duke shpjeguar prapaskenat e emërimit të Atifete Jahjagës në krye të Shtetit. [...]
Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se pronarët e automjeteve në Kosovë obligohen t’i shndërrojnë targat KS me ato RKS. “Të gjithë pronarë [...]
Adem Mikullovci ishte një nga ikonat e artit në Kosovë, me shumë momente gazmore të cilat ai I la pas. E dikur Mikullovci ishte edhe në radhët e L [...]
Infektologu francez Didier Raul, ka nxitur polemika sërish pasi deklaroi se bota nuk ka nevojë më për vaksinë, ngase virusi nuk është më i dëmshëm si [...]
Merimangat në Australi duket sikur bien nga qielli teksa kanë pushtuar qytetin. Në këto foto shohim se qyteti Goulburn në Australi është pushtuar nga [...]
Sahar Fares, një infermiere 24-vjeçare, është bërë simbol i fatkeqësisë që ndodhi në Bejrut. Ajo ishte në mesin e zjarrfikësve të vdekur në shpërthim [...]
Një burrë i moshuar nga Salta e Argjentinës, ka pohuar se ai është diktatori famëkeq gjerman Adolf Hitler dhe se i ka kaluar 70 vitet e fundit duke u [...]
Komisioni i Ligjeve ka miratuar të mërkurën nen për nen projektligjin për “Shtetësinë”, i cili ka zgjeruar mënyrat e fitimit të shtetësisë, duke i dh [...]
Prokuroria Themelore në Prishtinë ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurve me inicialet L.O., dhe L.M., hetues në Drejtorinë për Hetimin e Krimeve Ek [...]
1 2 3 4 33 60 / 984 POSTS