Category: Interesante

1 2 3 33 30 / 985 POSTS
Në mbledhjen e mbajtur sot Qeveria ka ndarë 15 milionë euro për krijimin e vendeve të reja të punës përmes mbështetjes që do të ofrohet për punëmarr [...]
Më shumë se 100 fëmijë janë aktualisht në spitalet zvicerane me gjendje të rëndë të frymëmarrjes, të njohur si virusi RS, i cili i vë foshnjat e prek [...]
Nora Gjakova e ka fituar medaljen e artë olimpike, pas e mposhti Sarah Leoine Cysiquen në finale të hënën, duke ia siguruar Kosovën medaljen e tretë [...]
Distria Krasniqi i ka siguruar medalje Olimpike Kosovës në “Tokio 2020” Pas Majlinda Kelemendit në vitin 2016, Kosovës i ka siguruar medalje Olimp [...]
Një vajzë 14-vjeçare me banim në fshatin Vërbovc, ka 10 ditë që është zhdukur në rrethana misterioze. Familja e ka raportuar ngjarjen në Polici të ci [...]
Kryetarja e shkarkuar e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka ka thënë se vendimi për shkarkimin e saj nga kjo pozitë ishte i porositur. [...]
Xhelal Sveçla, ministër i Punëve të Brenshme ka reaguar pasi një një sasi rekord prej 2 ton e 200 kg kokainë janë sekuestruar në Kosovë. Sveçla pë [...]
Janë më të pasurit në Amerikë, e rrjedhimisht ndër më të pasurit në botë. Kohën më të madhe të tyre e kalojnë në rezidencat e tyre miliardëshe në [...]
Këngëtarja kosovare me famë botërore, Rita Ora, ka shpërndarë në Instastory një fotografi të një ndërtese në Ferizaj, ku shihet murali me foton e saj [...]
Prokuroria Speciale e Kosovës ka bërë të ditur se është dërguar në mbajtje M.A., i cili është arrestuar nën dyshimet se ka kryer krime lufte kundër p [...]
Lëvizja Vetëvendosje do të mblidhet sot. Sipas burimeve të Expressit, takimi pritet të nis për pak minuta derisa në këtë takim do të jenë deputetë [...]
‘’Situata aktuale dhe politikat nacionale lidhur me konceptin e ekonomisë  së  gjelbërt në  Kosovë’’.Rrjeti i Organizatave për Zhvilli [...]
Drejtoria e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit në Policinë e Kosovës ka arrestuar dy ish-drejtorë të Telekomit nën dyshimet për keqpërdorim të detyrë [...]
Deputeti socialist, Bashkim Fino është ndarë nga jeta në moshën 59-vjeçare. Ai ishte prekur nga Covid-19 prej disa ditësh dhe gjendja e tij ishte për [...]
Falë ekspeditave të bëra në Vietnam, CNN Travel, zbulon të fshehtat e shpellës më të madhe në botë, Son Doong. Shpesh, shpella është bërë pjesë e stu [...]
Mëngjesin e sotëm, Policia e Kosovës ka nisur një aksion në Ministrinë e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural. Aty janë arrestuar katër zyrtarë [...]
Kompanitë “Pfizer” dhe “BioNTech” njoftuan të hënën se vaksina e tyre kundër Covid-19 është efektive edhe ndaj varianteve të reja që janë shfaqur fil [...]
Pasuria e kombinuar e dhjetë burrave u rrit gjatë pandemisë së coronavirusit me 445.6 miliardë euro (540 miliardë dollarë), ka gjetur Oxfam. Kjo s [...]
Në një restorant në Ferizaj ka ndodhur një shpërthim i madh gjatë ditës së sotme. Si pasojë e tij, 41 persona kanë pësuar lëndime të ndryshme trupore [...]
Një nëntë vjeçar ka fituar afër 30 milionë dollarë nga videot e tij në YouTube, duke mbajtur kështu titullin e njeriut më të paguar nga YouTube për v [...]
Ka kohë që ekspertë të ekonomisë në Kosovë nuk janë pajtuar me qendrimin e institucioneve se Kosova ka vetëm 380 milionë euro eksporte të mallrave dh [...]
Edhe gjatë kësaj jave do të vazhdohet me gërmimet në Kizhevak të Serbisë, ku mendohet se ka mbetjeve mortore të shqiptarëve të vrarë nga serbet gjat [...]
Fotografi Meriton Dajakaj vjen kuq e zi nga vendi i shqiponjave – Prekazi, përgjatë 11 orëve sa qëndroi me ekipin e parashutistëve. Dajakaj vjen m [...]
Është bërë e ditur se Cyrihu, Parisi dhe Hong-Kongu janë qytetet më të shtrenjta në botë, thotë një raport i ri. Gjeneva vjen në vendin e shtatë, [...]
Kufoma e një pacienti që ka ndërruar jetë nga Covid-19 është lënë në të njëjtën dhomë me pacientët e shtruar në repartin e pulmologjisë në spitalin e [...]
Milaim Bellanica, dëshmitar në krimet e ndodhura në Krushën e Madhe, ka pohuar se “pi duhan me të vdekurit”, duke iu referuar masakrës në fshatin e R [...]
Pas gjetjes së kufomave të shqiptarëve të Kosovës, të vrarë përgjatë luftës së vitit 1998-1999, në një minierë afër Rashkës së Serbisë, ka reaguar am [...]
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi se kancelarja gjermane, Angela Merkel, gjithmonë ka qenë e drejtë ndaj Serbisë, megjithëse nuk e mbë [...]
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka folur mbi arrestimin e Hashim Thaçit, Kasri Veselit, Jakup Krasniqit e Rexhep Selimit nga Gjykata S [...]
Një natë para dasmës përrallore, Princ Charles i deklaroi Princeshës Diana se ai nuk e dashuronte atë. Të paktën kështu zbuloi Penny Thornton, një [...]
1 2 3 33 30 / 985 POSTS