Category: Interesante

1 2 3 33 30 / 967 POSTS
Në një restorant në Ferizaj ka ndodhur një shpërthim i madh gjatë ditës së sotme. Si pasojë e tij, 41 persona kanë pësuar lëndime të ndryshme trupore [...]
Një nëntë vjeçar ka fituar afër 30 milionë dollarë nga videot e tij në YouTube, duke mbajtur kështu titullin e njeriut më të paguar nga YouTube për v [...]
Ka kohë që ekspertë të ekonomisë në Kosovë nuk janë pajtuar me qendrimin e institucioneve se Kosova ka vetëm 380 milionë euro eksporte të mallrave dh [...]
Edhe gjatë kësaj jave do të vazhdohet me gërmimet në Kizhevak të Serbisë, ku mendohet se ka mbetjeve mortore të shqiptarëve të vrarë nga serbet gjat [...]
Fotografi Meriton Dajakaj vjen kuq e zi nga vendi i shqiponjave – Prekazi, përgjatë 11 orëve sa qëndroi me ekipin e parashutistëve. Dajakaj vjen m [...]
Është bërë e ditur se Cyrihu, Parisi dhe Hong-Kongu janë qytetet më të shtrenjta në botë, thotë një raport i ri. Gjeneva vjen në vendin e shtatë, [...]
Kufoma e një pacienti që ka ndërruar jetë nga Covid-19 është lënë në të njëjtën dhomë me pacientët e shtruar në repartin e pulmologjisë në spitalin e [...]
Milaim Bellanica, dëshmitar në krimet e ndodhura në Krushën e Madhe, ka pohuar se “pi duhan me të vdekurit”, duke iu referuar masakrës në fshatin e R [...]
Pas gjetjes së kufomave të shqiptarëve të Kosovës, të vrarë përgjatë luftës së vitit 1998-1999, në një minierë afër Rashkës së Serbisë, ka reaguar am [...]
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi se kancelarja gjermane, Angela Merkel, gjithmonë ka qenë e drejtë ndaj Serbisë, megjithëse nuk e mbë [...]
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka folur mbi arrestimin e Hashim Thaçit, Kasri Veselit, Jakup Krasniqit e Rexhep Selimit nga Gjykata S [...]
Një natë para dasmës përrallore, Princ Charles i deklaroi Princeshës Diana se ai nuk e dashuronte atë. Të paktën kështu zbuloi Penny Thornton, një [...]
Kështu është bërë e ditur përmes një njoftimi për media. Në njoftim thuhet se detyrën e ka marrë nga stafi i presidencës, derisa, njofton se do të [...]
Kryeparlamentarja Vjosa Osmani tash do të jetë ushtruese e detyrës së Presidentit. Pas dorëheqjes së Presidentit Hashim Thaci, Osmani do të udhëhe [...]
Presidenti Hashim Thaçi ka dhënë dorëheqje, pasi ka njoftuar se i është konfirmuar aktakuza nga Gjykata Speciale. Këtë e ka konfirmuar vetë presid [...]
Kreu i PDK-së, Kadri Veseli ka njoftuar sot se do të tërhiqet nga të gjitha aktivitetet politike, pasi që iu është konfirmuar aktakuza nga Specialja. [...]
Një 15-vjeçar në Turqi, Gunay Ozisik, i cili mbeti nën rrënoja pas tërmetit tragjik në Izmir të Turqisë, ka filmuar veten ndërsa kishte mbetur i bllo [...]
Në aspektin strukturor kjo monografi ndahet në dy tërësi të mëdha. Së pari është dhënë pjesëa analitike dhe sintetizuese e punës së autorit, i cil [...]
Është dorëzuar në Policinë e Kosovës Kadri Shala, pronari i kompanisë “LDA Group” me bazë në Llapushnik të Drenasit, ku dyshohet se shkuan rreth 2.1 [...]
Gjykata e Apelit e ka refuzuar si të pathemeltë ankesën e Telekomit të Kosovës ndaj vendimit të shkallës së parë, me të cilën, ishte lënë në fuqi urd [...]
Skandali i vjedhjes së mbi dy milionë eurove nga buxheti i shtetit është planifikuar mbi një strategji që gjeti zbatim për 8 minuta. Dosja e Prokuror [...]
Raporti i Organizatës së Kombeve të Bashkuara thotë se 20 vitet e fundit kanë parë një rritje marramendëse të katastrofave natyrore dhe kjo është pas [...]
Agjencia për Regjistrim Civil (ARC) e Ministrisë së Punëve të Brendshme (MPB), ka mbajtur ceremoninë e ndarjes së patentë-shoferëve ndërkombëtarë, pa [...]
Robin Krasniqi ka fituar meçin kundër gjermanit Dominic Bosel duke fituar kështu titullin e botës. Ai e ka nokautuar gjermanin pas raundit të tret [...]
George Tames, i lindur në Washtingon D.C, ishte një emigrant i gjeneratës së parë me prejardhje greke-shqiptare, që në fillim as anglisht s’fliste mi [...]
Deputeti Etem Arifi, ose i njohur ndryshe edhe si vota e 61-të e Qeverisë Hoti, sot ka përfunduar në pranga, pas disa muajsh që kishte qenë në arrati [...]
Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e sotme ka marrë vendim që për tre muajt e ardhshëm t’ua dyfishojnë pagesën e asistencës sociale. Ministri i Punës [...]
Ndonëse nuk është biseduar për një qeveri gjithëpërfshirëse, Lidhja Demokratike e Kosovës tashmë ka hequr të gjitha vijat e kuqe për Partinë Demokrat [...]
Qeveria e Kosovës në mbledhjen e fundit ka ndarë 60 milionë euro për subvencionimin e pagave për bizneset aktive. Ministrja e Financave, Hykmete B [...]
Përditë, nga ora 07:00 e mëngjesit e deri në mbrëmje, zyrtarë të Policisë së Kosovës dalin për t’i gjobitur ata që nuk i respektojnë masat kundër për [...]
1 2 3 33 30 / 967 POSTS