Category: Ballina

1 2 3 4 5 64 90 / 1911 POSTS
Kosova mund të ketë fituar një betejë më koronavirusin e ri, mirëpo si çdo shtet në botë është shumë larg për ta mundur atë tërësisht, ka thënë mikro [...]
Kryeministri në detyrë i Qeverisë së Kosovës, Albin Kurti, ka folur rreth situatës me pandeminë Covid-19 në vend si dhe menaxhimin e saj. Kurti ka de [...]
Bankat komerciale në Kosovë kanë pranuar rreth 45 mijë kërkesa, në vlerë 1.3 miliard eurove, për shtyrje të pagesave të kësteve të kredive, pas situa [...]
Vetëm një person ka rezultuar pozitiv me COVID-19, nga 229 mostra të testuara të enjten në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare të Institutit Kom [...]
Ministri i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi, ka thënë se partia e tij, Lëvizja Vetëvendosje, sipas sondazheve të fundit, nëse vendi shkon ta [...]
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti dhe Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani kanë bërë homazhe pranë shtatores së akademik Fehmi Aganit në 21 vjetorin [...]
Për Qeverinë e Republikës së Kosovës që drejtohet nga Albin Kurti, çfarëdo diskutimi në të cilin mendohet të përfshihet edhe ndryshimi i kufijve të K [...]
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se është konfirmuar vetëm 1 rast i ri me koronavirus në vend. Numri i të [...]
IKSHPK bën të ditur se sot pas testimit të 254 mostrave të dyshimta me Covid-19, vetëm 4 kanë dalë pozitive. Po ashtu, 22 persona janë shëruar. Ra [...]
Nga nesër (4 maj) masat për parandalim të përhapjes së pandemisë do të ndryshojnë. Kjo pasi numri i rasteve të reja me coronavirus në vend ka shën [...]
Pasditen e sotme një 26-vjeçar nga Gjilani ka kërcyer nga kati i pestë i njërit prej konvikteve të Qendrës së Studentëve në Prishtinë. Shefi i Emergj [...]
Avokati i Popullit, në Ditën Botërore të Lirisë së Shtypit, i ka konsideruar shqetësuese rastet në rritje gjatë këtij viti të kërcënimeve, sulmeve fi [...]
Që nga konfirmimi i rasteve të para në Kosovë me koronavirus dhe ndërprerjes së shumë aktiviteteve, janë vërejtur edhe dëmet e para në ekonomi. Koron [...]
Infektologu, Valbon Krasniqi, është shprehur tejet optimist se Kosova po e mposht koronavirusin. Me anë të një postimi në Facebook, Krasniqi ka thënë [...]
Ministria e Shëndetësisë në krye me Arben Vitinë ka paralajmëruar masa ligjore ndaj deputetes së AAK’së, Time Kadrijajt, e cila publikoi diagnozën dh [...]
Zyra e Kryeministrit në detyrë, Albin Kurti ka njoftuar se dje kryeminstri ka dërguar kërkesë për opinion në Komisionin e Venedikut lidhur me kompete [...]
Gjykata Kushtetuese ka vendosur që përkohësisht ta pezullojë vendimin e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, që dje përmes një dekreti e ka mandatu [...]
Zëdhënësi në detyrë i Qeverisë së Kosovës, Përparim Kryeziu, ka thënë që kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli duhet të kërkojë falje për deklaratat e t [...]
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, në Ditën Ndërkombëtare të Punëtorëve ka thënë se do të vazhdojë të jetë pranë tyre. “1 Maji nuk është thjesht [...]
Gjykata Kushtetuese do të trajtojë kërkesën e Lëvizjes Vetëvendosje në lidhje me kushtetutshmërinë e Dekretit të Presidentit për të mandatuar Avdulla [...]
Presidenti Hashim Thaçi e ka mandatuar edhe zyrtarisht Avdullah Hotin për ta formuar Qeverinë e re. Thaçi thotë se askush nuk duhet të pretendojë se [...]
Ministri në Detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia ka prezantuar sot para mediave kufizimet e reja për qytetarët. Vitia në një konferencë për media ka [...]
Ministria e Financave dhe Transfereve njofton se sot Thesari i Kosovës ka urdhëruar ekzekutimin e pagesave sipas vendimit të qeverisë për pakon emerg [...]
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti i është kundërpërgjigjur Thaçit përmes një statusi në "Facebook". Ai tha se qytetarët nuk duhet ndjekur sh [...]
Raport nga Banka Botërore: Rajoni i Ballkanit Perëndimor pritet të hyjë në recesion në vitin 2020, ku të gjashtë vendet parashikohet të pësojnë rë [...]
Në prag të samitit virtual, përmes video konferencës, të liderëve të BE-së dhe Ballkanit Perëndimor, Komisioni Evropian sot (29 prill) ka prezantuar [...]
Është nënshkruar marrëveshja e koalicionit në mes të LDK’së dhe AAK’së. Lajmin e ka bërë të ditur kreu i AAK’së, Ramush Haradinaj pas takimit me t [...]
Ka shkuar në 232 numri i të shëruarve nga koronavirusi në Kosovë. Të martën janë regjistruar 31 raste të reja shërimi, ndërsa dhjetë raste të reja ka [...]
Ministri në detyrë i Financave, Besnik Bislimi ka bërë publike sot informacionet e fundit sa i përket donacioneve në llogarinë për luftimin e koronav [...]
Komisioni për Buxhet dhe Transfere ka mbajtur sot mbledhje në mënyrë elektronike, nga distanca, në të cilën janë shqyrtuar programi i shpenzimeve të [...]
1 2 3 4 5 64 90 / 1911 POSTS