Category: Ballina

1 2 3 4 64 60 / 1911 POSTS
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se janë konfirmuar edhe 9 raste të reja me koronavirus në vend. Numri i [...]
Anëtari i Komisionit për Ekonomi Hekuran Murati nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, ka thënë se si grup parlamentarë do të iniciojnë themelimin e një [...]
Bordi i Përkohshëm i Drejtorëve të Postës së Kosovës me propozim të ushtruesit të detyrës së Kryeshefit Ekzekutiv ka vendosur për uljen e pagave për [...]
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, thotë se pret nga Gjykata Kushtetuese një verdikt final lidhur me mandatarin, duke u bazuar në nenin 112, që sip [...]
Klinika Infektive e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës ka njoftuar se sot në orët e pasdites, pacienti A.H. (1961) nga komuna e Prizrenit, i dia [...]
Mjekët e Klinikës Infektive të QKUK-së të cilët i përkasin besimit katolik, sot janë solidarizuar me kolegët e tyre myslimanë. Ata po kujdestarojnë s [...]
Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë ndarë edhe 500 mijë dollarë të tjerë për Kosovën në betejën me koronavirusin. Ndihma e re vjen pas 1.1 milionë d [...]
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka kërkuar që presidenti, Hashim Thaçi të intervistohet si dëshmitar nga Prokuroria e Shtetit, pas deklaratave të [...]
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka thënë se do ta pranojnë aktvendimin e Gjykatës Kushtetuese, në lidhje me dekretin e Presidentit Thaçi. “Do [...]
Ministria e Financave dhe Transfereve ka njoftuar se ka ka urdhëruar ekzekutimin e pagesave sipas vendimit të Qeverisë për Pakon Emergjente Fiskale d [...]
Ministria e Financave ka njoftuar se Asociacioni Zhvillimor Ndërkombëtar, pjesë e Bankës Botërore, më datë 20 maj 2020, ka aprovuar kredinë 46 milion [...]
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, gjatë vizitës që i bëri Parkut Industrial në komunën e Suharekës, u njoh nga afër me punën që bën fabrika e prod [...]
Kryeministri në detyrë Albin Kurti ka thënë se është në kontakt të vazhdueshëm me të dërguarin e posaçëm të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Se [...]
Administrata Tatimore e Kosovës (ATK), njofton se është shfuqizuar vendimi për lirimin e TVSH-së në importet e grurit dhe miellit. “Të gjitha subj [...]
Eksperti amerikan dhe njohësi i rrethanave politike në Ballkanin Perëndimor, Daniel Serwer, thotë se kjo verë do të jetë vendimtare për shtetin e Kos [...]
Pesëmbëdhjetë pacientë janë shëruar të martën nga COVID – 19, ka njoftuar Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës. Ndërkohë të martën [...]
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca, njoftoi se ishte pjesëmarrës në Forumin e Dytë Ministror të Selanikut, që u org [...]
Pandemia e shkaktuar nga koronavirusi ka prekur pothuajse në të gjitha sferat ekonomike. Që nga shpallja e masave emergjente që janë marrë për parand [...]
23 persona kanë rezultuar pozitivë me koronavirus të shtunën në Kosovë, ka njoftuar Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë. Në të njëjtë [...]
Lëvizja Vetëvendosje nëpërmjet një video ka prezantuar punët e kryeministrit në detyrë, Albin Kurtit gjatë 100 ditëve të qeverisjes. Në postimin e [...]
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti dhe ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia po mbajnë një konferencë për media në ndërtesën e qeverisë. [...]
Lëvizja Vetëvendosje kanë reaguar pas deklarimeve të fundit të presidentit, Hashim Thaçi, të bëra në një konferencë për media, i cili kritikoi qeveri [...]
“Murtaja e pulave” që ka prekur Maqedoninë e Veriut, ka bërë që Kosova të vendosë masë të përkohshme të ndalimit të importit të vezëve, me qëllim par [...]
Zvicra tani do t’i hapë kufijtë e saj me Kosovën, duke lejuar kështu qytetarët kosovarë të vinë në vend por edhe të udhëtojnë për në këtë shtet përme [...]
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se janë konfirmuar edhe 8 raste të reja me koronavirus në vend. Numri i [...]
Banka Botërore ka njoftuar se ka finalizuar marrëveshjen me Qeverinë e Kosovës në vlerë prej 50 milionë euro. Për gjatë muajit të kaluar Banka Bot [...]
Shoqata e Prodhuezve të Vezëve në Kosovë pretendojnë se disa vezë me sëmundje kanë hyrë në Kosovë nga vendi ynë fqinj, Maqedonia e Veriut. Sipas t [...]
Ministria e Drejtësisë në detyrë, Albulena Haxhiu, sapo ka njoftuar që tashmë një “Komision Disiplinor” i themeluar nga Qeveria në detyrë ka “ndërpre [...]
Vajza e Astrit Deharit, Arsa sot feston ditëlindjen. Me këtë rast, kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka dërguar asaj një ëmbëlsirë. Kështu ka bë [...]
I gjithë stafi i ngushtë i kryeministrit në detyrë Albin Kurti, është vetizoluar. Kjo ka ardhur pasi që, kryeministri në detyrë dhe stafi i tij, k [...]
1 2 3 4 64 60 / 1911 POSTS