Category: Ballina

1 2 3 46 30 / 1370 POSTS
Një ditë pas shortit për zgjedhje të numrave që partitë do t’i mbajnë në këto zgjedhje, është bërë publike edhe se si do të duken fletë votimet. N [...]
Kandidati për kryeministër i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti tha se me qeverinë e re duan të hapin një faqe të re për vendin. "Mbështetja e prindë [...]
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa i është kundërpërgjigjur Daut Haradinajt të AAK-së lidhur me idenë e korrigjimit të kufijve. Haradinaj kishte thënë [...]
Përfaqësuesi i Lëvizjes Vetëvendosje, Hekuran Murati, gjatë debatit për politikat fiskale në RTK 1, ka thënë se për VV-në synim kryesor është rritja [...]
Edhe nëntë ditë kanë mbetur prej kur zyrtarisht do të fillojë fushata zgjedhore që u paraprin zgjedhjeve të jashtëzakonshme nacionale të 6 tetorit. M [...]
Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër, Albin Kurti, ka vizituar Besianën, me ç’rast është takuar edhe me qytetarë të kësaj komune. Si [...]
25 subjektet politike do të mësojnë të martën për renditjen e tyre në fletëvotimin e zgjedhjeve të 6 tetorit. 25 subjektet politike do të mësojnë [...]
Zyra e Bashkimit Evropian në Prishtinë ka rikonfirmuar se Kosova i ka plotësuar të gjitha kriteret për liberalizim dhe rrjedhimisht është koha e duhu [...]
I nominuari i Lëvizjes Vetëvendosje për Kryeministër, Albin Kurti, është duke zhvilluar një takim me qytetarë në qytetin e Podujevës, ku ndër tjera p [...]
Pasiqë vendi ynë ndodhet pranë zgjedhjeve parlamentare, dhe duke patur parasysh gjendjen jo edhe aq të favorshme ekonomike-afariste, Oda e Afarizmit [...]
Ish-komisionari për zgjerim dhe fqinjësi i Komisionit Evropian, Johannes Hahn, përsëriti kritikën e shpeshtë të Bashkimit Evropian rreth lirisë së sh [...]
Sot, Fondacioni Kosovar për Mbeshtetje të Ndërmarrësisë Sociale (Kosovar Social Enterprise Foundation- KSEF), organizoi takimin e radhës me përfaqësu [...]
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka qëndruar në Zvicër në kohën kur ka nisur fushata elektorale në Kosovë. Por, atje Kurti ka gjetur p [...]
Njohësi i ekonomisë Rinor Gjonbalaj ka bërë një krahasim interesant mes pagave në sektorin publik dhe atij privat. Ai i ka analizuar pagat, politikat [...]
Lëvizja Vetëvendosje tashmë e ka përfunduar listën e saj të kandidatëve për deputetë. Kësaj liste do t’i prijë kreu i kësaj partie, Albin Kurti, i ci [...]
Në redaksinë e Koha.net ka telefonuar një i burgosur nga Burgu i Dubravës i cili ka dashur të mbetet anonim (emër i njohur për redaksinë), për të dhë [...]
Hekuran Murati nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, tha se gjatë dy vjetëve të fundit ligjet nuk janë përfillur fare. Ia rritën vetës pagat , një vend [...]
Këshilli i Përgjithshëm i Lëvizjes Vetëvendosje pritet të votojë kandidarurën e Albin Kurtit për kryeministër, raporton EkonomiaSot. Propozimi [...]
Kandidati për kryeministër, njëherësh kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është përgjigjur në pyetjen se a do ta vizitojë varrin e ish-pres [...]
Dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë duhet të rinisë sa më parë. Ky është edhe insistimi i SHBA-së dhe Gjermanisë, shtete këto që janë duke bërë përp [...]
Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë bërë me shtëpi të re në Republikën e Kosovës, shkruan Gazeta Express. Ata kanë ndërtuar një prej ambasadave m [...]
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar linkun ku mund të mësoni vendvotimin tuaj. Kjo është më e rëndësishme, sidomos për të rinjtë që këtë v [...]
Në kohën kur politikanët e Kosovës po përgatiten për t’i hyrë garës zgjedhore, përfaqësuesit nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, do ta vizitojnë Kos [...]
Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i ka uruar nxnësit me rastin e fillimit të vitit të ri shkollor. Përmes një postimi në llogarinë e tij n [...]
Projektime miliardëshe do të prezantohen në këtë fushatë parazgjedhore, nga partitë politike që garojnë për zgjedhjet e 6 tetorit. Ministri i deri [...]
Kreu i LDK’së, Isa Mustafa, i është përgjigjur Albin Kurtit për ofertën e bërë para pak minutash. Në këtë përgjigje të Mustafës është ripërsëritur që [...]
Në një postim në Facebook , kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i ka dalë hakësh LDK’së. E ka sfiduar të dalin bashkë në zgjedhje, kurse kryemi [...]
Lëvizjes Vetëvendosje sot i është bashkuar Taulant Kryeziu ekspert i fushës së integirmeve evropiane. Këtë e ka bërë publike Albin Kurti kryetari [...]
Partitë politike të cilët do të hyjnë në zgjedhje në koalicion me një parti tjetër sot e kanë ditën e fundit për ta deklaruar atë në Komisionin Qendr [...]
Aderimet në Lëvizjen vetëvendosje kanë vazhduar edhe gjatë ditës së sotme. Kësaj partie tashmë i është bashkuar edhe Ilir Kërqeli, që është ndërmarrë [...]
1 2 3 46 30 / 1370 POSTS