Category: Ballina

1 2 3 75 30 / 2238 POSTS
Nëntë persona kanë vdekur dhe 294 raste me COVID-19 janë regjistruar sot në Kosovë. Sipas njoftimit nga IKSHPK-ja, gjatë 24 orëve të fundit, në Labor [...]
Lëvizja Vetëvendosje pak minuta pasi ka aplikuar për certifikim në KQZ, ka publikuar edhe listën e plotë të cilës i prinë Albin Kurti dhe numër dy Vj [...]
Lëvizja Vetëvendosje pak minuta pasi ka aplikuar për certifikim në KQZ, ka publikuar edhe listën e plotë të cilës i prinë Albin Kurti dhe numër dy Vj [...]
Marrëveshja e Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit ka si pikë të veçantë edhe çështjen e presidentit. Kjo është konfirmuar në një konferencë të përbashk [...]
Analisti politik Armend Muja i është bashkuar Lëvizjes Vetëvendosje. Lajmin për aderimin e Mujës në LVV e ka bërë të ditur Albin Kurti, me anë të [...]
Anëtari i Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka thënë se kreu u partisë së tij Albin Kurti ka të drejtë të kandidojë për deputet dhe s [...]
U.d. Presidentja Osmani shpërndanë Legjislaturën e shtatë të Kuvendit të  Kosovës dhe i cakton zgjedhjet parlamentare të parakohshme për 14 shku [...]
Është publikuar video ku shihen pamjet nga momenti i frikshëm i shpërthimit në Ferizaj, ku u lënduan 42 persona. Nga shpërthimi i një bombole gazi [...]
Një shpërthim i një bombole ka ndodhur para pak çastesh në Village, Ferizaj. Dyshohet se të lënduar janë 17 peraona ndërsa 4 prej tyre në gjendje [...]
Një vrasje e katërfishtë ka ndodhur sonte në fshatin Pozhoran të Komunës së Vitisë. Prokuroria Themelore në Gjilan ka njoftuar se sot rreth orës 1 [...]
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se sot dhe nesër do të bëhen testime për COVID-19 edhe në Sheshin “Zahir Pajaziti”. Testimi do të b [...]
Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë miratuar ndarjet buxhetore për projektligjin për Buxhetin e vitit 2021. Pas një debati të ashpër mbi ndarjet [...]
Kuvendi i Kosovës ka njoftuar se të hënën në orën 11:00 do të mbahet seancë e jashtëzakonshme. Në këtë seancë pritet të votohet Projektligji mbi n [...]
Në 24 orët e fundit në Kosovë, 6 persona kanë vdekur si pasojë e virusit COVID-19. Gjatë kësaj kohe janë shënuar edhe 309 raste të reja të infektu [...]
Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Besnik Bislimi, ka publikuar një sondazh partiak përmes të cilit po pretendon se partia që drejton Kurti në zgje [...]
Qeveria në detyrë ka miratuar masat e reja anti-Covid. Në komunat me rrezik të lartë, përveç që ka ndryshuar orari i lëvizjes së qytetarëve, i cili ë [...]
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese për rrëzimin e Qeverisë, duke u bërë thirrje p [...]
Gjykata Kushtetuese ka marrë vendim që vendi të shkojë në zgjedhje. Vota e deputetit Etem Arifi është shpallur e pavlefshme dhe kësisoj edhe Qeveria [...]
Gjykata Kushtetuese e Republikës së Kosovës sipas burimeve të Gazetes Express ka nxjerrë aktgjykimin për ankesën e Lëvizjes Vetëvendosje lidhur me vo [...]
Fondi i Kursimeve Pensionale i Kosovës ka njoftuar se sot fillon ekzekutimi i pagesave për përfituesit e 10%. Kjo është bërë e ditur në një njofti [...]
Sot është mbajtur mbledhja e 50-të e Qeverisë së Kosovës. Në këtë mbledhje janë marrë disa vendime. Për të njëjtat ka njoftuar kryeministria pë [...]
Në disa media sot është raportuar se qytetarët do të mund t’i marrin nga sot paratë e Trustit. Megjithatë, një gjë e tillë është mohuar nga Fondi [...]
Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Bajram Gecaj, e ka quajtur ushtruesen e detyrës së presidentit, Vjosa Osmanin, si ‘dhelpër të vetmuar’, pas [...]
Profesori dhe analisti Blerim Latifi, shkruan për “tri gabimet e para presidenciale të Vjosa Osmanit”. Sipas Latifit, Vjosa gaboi me “kallëzimin n [...]
Edhe në 24 orët e fundit në vend janë raportuar më shumë të shëruar se sa të infektuar me COVID-19. Një gjë e tillë është bërë e ditur nga Institu [...]
Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave Publike ka shqyrtuar raportin e auditimit për Pasqyrat Vjetore Financiare 2019 për Postën e Kosovës. Arta Ba [...]
Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti thotë se Kosova duhet të shkojë në zgjedhje të jashtëzakonshme në rast se nuk gjendet një zgjidhje për çështjen [...]
Për mbrojtjen e të akuzuarve nga Gjykata Speciale edhe njëherë është deklaruar ministri i Drejtësisë, Selim Selimi. Selimi thotë se buxheti për mb [...]
Sot në orën 15:00 do të hapet aplikimi për tërheqjen e 10 përqindshit të mjeteve të Trustit. Faqja e Trustit në Facebook ka shpërndarë një video k [...]
Prej kur janë regjistruar rastet e para pozitive nga Covid-19 në botë, keni dëgjuar gjithçka rreth këtij virusi vdekjeprurës. Ndonëse shumë njerëz [...]
1 2 3 75 30 / 2238 POSTS