Bislimi: Diaspora brenda ditës ka deponuar mbi 83 mijë euro për luftimin e koronavirusit

Bislimi: Diaspora brenda ditës ka deponuar mbi 83 mijë euro për luftimin e koronavirusit

Ministri i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi ka thënëse në llogarinë e hapur për ndihmë nga diaspora për menaxhimin e Covid19 janë deponuar mbi 83 mijë euro, raporton EkonomiaSot

Ai në emisionin “Debat plus” ka thënë se diaspora kanë treguar një gjenerozitet të paparë në ndihmë për atëdheun e tyre.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0