Berisha: Hashim Thaçi ndjek planin e Serbisë, Baton Haxhiu ndihmon

Berisha: Hashim Thaçi ndjek planin e Serbisë, Baton Haxhiu ndihmon

Sali Berisha, kryeministër e president i dikurshëm i Shqipërisë, ka folur për bisedën idenë e presidentit Hashim Thaçi për ndarjen e Kosovës. Ai ka thënë se Thaçi po i ndjekë planet e Serbisë.
Berisha në emisionin “Pressing”, në televizionin T7, ka thënë se edhe gazetari Baton Haxhiu është duke e ndihmuar Thaçin për idenë e ndarjes së Kosovës.

“ Baton Haxhiu është kryesori në këtë proces. Ai është duke e ndihmuar Thaçin për idenë e ndarjes së Kosovës. Batoni është mbështetësi kryesor në krejt këtë proces”, ka thënë Berisha.

Ai ka thënë se ideja e Hashim Thaçit është absurde dhe është plan i Serbisë.

“Askush nuk është dakord me Thaçin për këtë ideje. Kjo ide është plan i Serbisë dhe nuk duhet të përkrahet nga askush. Luftëtarët e vërtetë janë kundër Hashim Thaçit”.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0