BE-ja e uron Konjufcën, ka edhe një kërkesë

BE-ja e uron Konjufcën, ka edhe një kërkesë

Zyra e BE-së në Kosovë nëpërmjet një njoftimi ka uruar zgjedhjen e Glauk Konjufcës, në postin e kryetarit të Kuvendit.

Në njoftimin e Zyrës së BE-së thuhet se Kosova duhet të formojë sa më shpejt qeverinë e re në mënyrë që të ecë përpara në zhvillimin e saj ekonomik dhe shoqëror, mbi sundimin e ligjit dhe në agjendën e saj evropiane.

“Ne mirëpresim konstituimin e Kuvendit të Kosovës dhe urojmë kryetarin dhe kryesinë e sapozgjedhur.

Ne presim formimin e shpejtë të qeverisë, e cila do t’i mundësonte Kosovës të ecë përpara në zhvillimin e saj ekonomik dhe shoqëror, mbi sundimin e ligjit dhe në agjendën e saj evropiane.

Ne mezi presim të punojmë së bashku me autoritetet e reja për këto objektiva të përbashkëta”, thuhet në urimin e Zyrës së BE-së në Kosovë.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: