Author: Ekonomia Sot

1 2 3 4 5 15 90 / 421 POSTS
Një ditë pas publikimit të videos në KTV, ku i përmendet emri kryetarit të PDK-së dhe Kuvendit, Kadri Veseli, ky i fundit, ka paralajmëruar se ata do [...]
Ministrja e financave Anila Denaj premtoi se do të negociojnë me kompaninë e skanerit për tarifën e skanimit për sipërmarrjet e Kosovës Përfaqësues [...]
Aksionet europiane shënuan rënie mëngjesin e ditës së sotme. Kështu, indeksi i aksioneve S&P 500 ra me 0.67 për qind, duke shkuar në 2,840.23 pikë. [...]
Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur dhe Peticione ka diskutuar për statusin e personave të plagosur në Kosovë, [...]
Komisioni për Zhvillim Ekonomik nuk ka votuar vendimin e Qeverisë me të cilin autorizohet Komisioni Qeveritar për Privatizimin e Telekomit. Nënkrye [...]
Punimet për rehabilitimin dhe zgjerimin e rrjetit të ngrohjes kanë nisur sot në lagjen “Kalabria”. Në kuadër të punimeve, që do të zhvillohen, plan [...]
Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, ka konfirmuar në Puls të KTV-së se ministria që ai udhëheq do ta gjobisë me 12 milionë euro “Bechtel & Enka”. [...]
Kjo sipas Kryeshefit ekzekutiv, Agron Thaçi, po ndodh për shkak të mungesës së subvencioneve dhe mosshfrytëzimit sa duhet të këtij transporti, raporto [...]
Shoqata Sindikale e Kontrollorëve të Trafikut Ajror të Kosovës (SINKON), ka vendosur të hyjë në grevë sërish për shkak të mos zbatimit të marrëveshjes [...]
Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Shpend Ahmeti, përmes një postimi në facebook ka thënë përkrah këshillimet e partive opozitare për rrëzimin e Qeve [...]
Kreu i Vetëvendosjes Albin Kurti në një postim në facebook e ka goditur kryeparlamentarin Kadri Vesleli duke thënë se ideja e tij për Tribunal ka të b [...]
Kryetari i Sindikatës së Bashkuar së Arsimit, Shkencës dhe Kulturës së Republikës së Kosovës, Rrahman Jashari, ka deklaruar se nëse ankesa e tyre në G [...]
Kryeministri Ramush Haradinaj ka bërë edhe një urim për liberalizimin e vizave. Ai e ka parë pozitiv një shkrim të gazetës gjermane Frankfurter Allgem [...]
Kancelari i Austrisë, Sebastian Kurz ka deklaruar këtë të shtune se vendi do t’i mbajë zgjedhjet e parakohshme sa më shpejtë që është e mundur. Kjo vj [...]
Ministria e Kulturës e ka vazhduar traditën që në ngjarje kulturore të cilat mbahen jashtë vendit të dërgojë dhjetëra zyrtarë dhe 12 gazetarë. Zyrt [...]
Kryeparlamentari Kadri Veseli ka folur edhe njëherë rreth fotografisë e gruas së dhunuar që e publikoi deputetja e PDK’së, Flora Brovina, e e cila nga [...]
Franca dhe disa shtete të tjera të BE’së besojnë që Kosova ende nuk ka përmbushur kushtet e nevojshme për liberalizmin e vizave. Senatorja franceze [...]
Nënkryetari i AAK-së, Muharrem Nitaj nuk sheh kurrfarë rreziku për Ramush Haradinajn pse Kadri Veseli po nominohet për Kryeministër për çdo ditë nga P [...]
Nënkryetari i PDK’së, Hajredin Kuçi, e ka paralajmëruar ardhjen e Kadri Veselit në krye të Qeverisë. Ka thënë se fitorja e plotë e PDK’së dhe Veselit [...]
Me vetëm një transaksion të vetëm, hakerët kanë vjedhur gati 31 milionë dollarë në Bitcoins nga një nga kompanitë tregtare më të mëdha të valutës digj [...]
Bujë të madhe kishin bërë akuzat e Komunës së Prishtinës në vitin shkollor 2014-2015, se nafta për ngrohje në shkollat e Prishtinës, është jocilësore. [...]
Aktivitete dhe angazhime të rëndësishme ku përfshihen edhe trajnime të niveleve të ndryshme, duke filluar nga ato elementare e deri të trajnimet më të [...]
Kanë eskaluar raportet tregtare mes Shteteve te Bashkuara të Amerikës dhe Kinës. SHBA kishte rritur tarifat përmbi përmbi prodhimet kineze disa orë pa [...]
Këngëtarja Loredana Zefi nuk e ka kryer e vetme mashtrimin ndaj çiftit zviceran, të cilëve dyshohet se u janë marrë gjithsej rreth 900 mijë franga. [...]
Sot, më 7 maj, pas ores 18:00 dalin rezultatet e lotarisë amerikane. Pritjes së gjatë i erdhi fundi shkruhet në faqen zyrtare të Ambasadës Amerikane. [...]
Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë sot se kryeministri Ramush Haradinaj po e mbanë taksën vetëm për të qëndruar më gjatë në pushtet. [...]
Vetëm pak muaj pasi që shumë prej politikanëve arritën që t’i rehatojnë familjarët e tyre nëpër ndërmarrje publike, këto të fundit po shkojnë drejt fa [...]
Rampa e Kosovës për mallrat nga Serbia,e cila ekonominë serbe brenda vitit e dëmton rreth 500 milionë euro, po iu bën mirë disa vendeve të ish Jugosll [...]
Serbia më 10 maj mban një paradë ushtarake në Nish. Me këtë rast presidenti serb Aleskandar Vuçiq e ka ftuar popullatën këtij qyteti për ta shikuar [...]
Sot qytetarët e Maqedonisë Veriore me të drejtë vote, mund të votojnë për të zgjedhur presidentin e vendit. Në raundin e dytë në garë janë kandidat [...]
1 2 3 4 5 15 90 / 421 POSTS