Author: Ekonomia Sot

1 2 3 4 15 60 / 421 POSTS
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi pas takimit me emisarët gjermanë e francezë e ka nxjerrë si çështje kryesore tarifën që Kosova ia ka vënë Serbisë. [...]
Situata meteorologjike në Kosovë mbetet e paqëndrueshme edhe gjatë kësaj jave, si pasojë e masave të ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik dhe [...]
Raporti i Progresit i Komisionit Evropian e ka vlerësuar mjaft dobët shëndetësinë për vitin 2018. Në këtë raport theksohet mungesa e zbatimit të ligj [...]
Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pas votimit të Projekligjit për RTK-në sot në Kuvend, i cili i obligon qytetarët të paguajnë nga 2.5 euro në muaj për [...]
Asnjë fjalë për Çakorrin nuk e ka thënë të mërkurën kryeministri Ramush Haradinaj, kur në prezencë të homologut të tij malazias, Dushko Markoviq, ësh [...]
Të gjashtë civilët serbë, të arrestuar nga njësia speciale e Policisë së Kosovës të martën në Zubin Potok, janë liruar mbrëmjen e djeshme, ka raportu [...]
Të martën e kësaj jave u arrestuan 19 zyrtarë policorë në veri të Kosovës nën dyshimin për “Kontrabandim të mallrave”, për “Keqpërdorim të detyrës zy [...]
946 euro janë shpenzuar nga buxheti i Qeverisë së Kosovës për një fotografi të presidentit Hashim Thaçi. Por një pikturë e Skënderbeut, i ka kusht [...]
Inspektorati Policor i Kosovës (IPK) respektivisht hetuesit e Departamentit të Hetimeve sot në orët e pasdites kanë arrestuar edhe një zyrtare polico [...]
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ndonëse e ka vlerësuar të duhur aksionin e sotëm në veri të Kosovës, e ka vlerësuar si jo të sigurt ku [...]
Policia e Kosovës që nga mbrëmë ka nisur një aksion në disa të komuna të Kosovës, që si cak ka pasur disa persona, përfshirë këtu edhe policë e dogan [...]
Në veri të Republikës së Kosovës, Policia e Kosovës, ka zhvilluar një aksion të gjerë, prej ku kanë mbetur dhjetëra persona të arrestuar. Ndërkohë [...]
Në pjesën veriore të Mitrovicës, rreth orës 6 të mëngjesit, sirenat u dëgjuan për një alarm. Njësitë e ROSU-së zhvilluan një aksion në territorin [...]
Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë operacionit policor janë arrestuar zyrtarë policorë të nacionaliteteve të ndryshme si shqiptarë, serbë dhe bos [...]
Bordi Mbikëqyrës i “Trepça”,  sh. a, unanimisht ka  ka zgjedhur të hënën në pozitën e kryeshefit  ekzekutiv të “Trepça”,  sh [...]
Ministria e Infrastrukturës ka njoftuar se më 29 maj të këtij viti autostrada “Arbën Xhaferi” do të hapet. E që përurimi të jetë sa më madhështor zyr [...]
Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, e presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, së fundmi janë përfshirë në përplasje e akuza mes njëri-tjetrit. I [...]
Ministrja e Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha, ka shkruar në Facebook se votimet në Parlamentin Evropian hoqën dilemën e rrezikimit të projektit t [...]
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në një postim në Facebook ka ftuar kryetarin e LDK-së që t’i bëhet aleat në nismën e tij për bashkimin e Kosovës m [...]
Presidenti Emmanuel Macron po pëson humbje në zgjedhjet parlamentare të BE’së. Është partia e së djathtës ekstreme që udhëhiqet nga Marine Le Pen që [...]
Dënimi i shqiptuar për keqpërdorim të detyrës zyrtare, nuk e ka penguar ish-drejtorin e Ramadan Mujës që të punësohet si Inspektor i Punës në Ministri [...]
Gati dy muaj më herët, Rrahim Hashimi e Nasim Haradinaj ishin bashkë në selinë e Organizatës së Veteranëve të Luftës të UÇK-së, ku u bë e ditur se Pro [...]
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se koalicioni qeveritar e ka thyer ‘sundimin e ligjit’ duke mbajtur sundimin për vete dhe ligjin [...]
Personazhi kryesor në aferën e fajdeve, Rrahim Hashimi, në videot ekskluzive të siguruara nga Koha, ka involvuar edhe një tjetër politikan të lartë të [...]
Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Hajdar Beqa ka thënë se nuk e njeh Rrahim Hashimin, njërin prej të dyshuarve në skandalin e fajdeve. [...]
Më 29 maj do të përurohet autostrada “Arbën Xhaferi”, e cila i ka kushtuar Kosovës mbi 700 milionë euro. Punimet e vrazhda kanë përfunduar në këtë [...]
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, thotë që në qershor ka pak gjasa që të ndodhë liberalizimi i vizave. Sipas tij, vjeshta është [...]
Nënshkrimi i kontratës dhe marrja e lejes për ndërtimin e një spitali në hapësirat e QKUK-së, dyshohet se ka përfshirë në fajde, mashtrim dhe detyrim, [...]
Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje është partia më e korruptuar dhe se për këtë e di sigurt. “Korrupsion ka edhe në [...]
Gazetarja Arbana Xharra ka postuar dy foto se si Iftari në Kosovë, tashmë shtrohet në mes të rrugës. Ajo thotë se kjo gjë bëhet me qëllim, për të demo [...]
1 2 3 4 15 60 / 421 POSTS