Author: Ekonomia Sot

1 2 3 14 30 / 404 POSTS
Ka disa ditë që qytetarë nga i gjithë vendi kanë filluar nënshkrimin e një peticioni online për heqjen në tërësi të homologimit të veturave. Nisma pë [...]
Qytetarët e vendit kanë filluar nënshkrimin e një peticioni online që kërkon heqjen homologimit në tërësi. Ata po kërkojnë nga Kuvendi që të ndryshoh [...]
Qytetarët e vendit kanë filluar nënshkrimin e një peticioni online për t’i dhënë fund monopolit të Devollëve në homologim dhe këtij obligimi në tërës [...]
EkonomiaSot ka siguruar një letër, në të cilën thuhet se kompania EuroLab ka qenë e përfshirë në hartimin e Udhëzimit Administrativ 02/2018 që ka të [...]
Gjatë një interviste të zhvilluar për emisionin Argument Plus të RTV21, i pyetur për temën e homologimit, Kryeministri i vendit ka thënë se homologim [...]
EkonomiaSot ka siguruar një kopje të pasqyrës së të hyrave nga e cila mund të shihet se për vitin 2017 kjo kompani ka përfituar 6 milionë e 144 mijë [...]
Biznesmeni Blerim Devolli që po e çon drejt falimentimit kompaninë publike, Telekom, ka raportuar për kontratën me të para komisionit hetimor për PTK [...]
Aktualisht në Komisionin Hetimor të Kuvendit për çështjen e Telekomit po merr pjesë pronari i kompanisë Dardafone.net, Blerim Devolli. Në pyetjen [...]
Në muajin prill të vitit të kaluar, pa shumë bujë, Pal Lekaj kishte nënshkruar Udhëzimin Administrativ 02/2018 me anë të të cilit mundësohet vazhdimi [...]
Deputeti i pavarur, Korab Sejdiu, i cili funksionin në kuadër të grupit parlamentar të LDK’së, ka folur për vizitën e ish-presidentit amerikan, Bill [...]
Njësoj sikurse për Asociacionin e Komunave me shumicë serbe, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i ndryshon fjalët edhe sa i përket iniciativës së Gj [...]
Në Beçiq (Budvë) të Malit të Zi është mbajtur Samiti i Guvernatorëve të Bankave Qendrore të Shteteve të Regjionit, të ministrave të financave dhe dre [...]
Lëvizja Vetëvendosje, ka alarmuar për një vendim të qeverisë, lidhur me shpronësimin e një ndërtese në kryeqytet. Sipas Liburn Aliut, për ndërtesë [...]
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi pas takimit me emisarët gjermanë e francezë e ka nxjerrë si çështje kryesore tarifën që Kosova ia ka vënë Serbisë. [...]
Situata meteorologjike në Kosovë mbetet e paqëndrueshme edhe gjatë kësaj jave, si pasojë e masave të ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik dhe [...]
Raporti i Progresit i Komisionit Evropian e ka vlerësuar mjaft dobët shëndetësinë për vitin 2018. Në këtë raport theksohet mungesa e zbatimit të ligj [...]
Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pas votimit të Projekligjit për RTK-në sot në Kuvend, i cili i obligon qytetarët të paguajnë nga 2.5 euro në muaj për [...]
Asnjë fjalë për Çakorrin nuk e ka thënë të mërkurën kryeministri Ramush Haradinaj, kur në prezencë të homologut të tij malazias, Dushko Markoviq, ësh [...]
Të gjashtë civilët serbë, të arrestuar nga njësia speciale e Policisë së Kosovës të martën në Zubin Potok, janë liruar mbrëmjen e djeshme, ka raportu [...]
Të martën e kësaj jave u arrestuan 19 zyrtarë policorë në veri të Kosovës nën dyshimin për “Kontrabandim të mallrave”, për “Keqpërdorim të detyrës zy [...]
946 euro janë shpenzuar nga buxheti i Qeverisë së Kosovës për një fotografi të presidentit Hashim Thaçi. Por një pikturë e Skënderbeut, i ka kusht [...]
Inspektorati Policor i Kosovës (IPK) respektivisht hetuesit e Departamentit të Hetimeve sot në orët e pasdites kanë arrestuar edhe një zyrtare polico [...]
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ndonëse e ka vlerësuar të duhur aksionin e sotëm në veri të Kosovës, e ka vlerësuar si jo të sigurt ku [...]
Policia e Kosovës që nga mbrëmë ka nisur një aksion në disa të komuna të Kosovës, që si cak ka pasur disa persona, përfshirë këtu edhe policë e dogan [...]
Në veri të Republikës së Kosovës, Policia e Kosovës, ka zhvilluar një aksion të gjerë, prej ku kanë mbetur dhjetëra persona të arrestuar. Ndërkohë [...]
Në pjesën veriore të Mitrovicës, rreth orës 6 të mëngjesit, sirenat u dëgjuan për një alarm. Njësitë e ROSU-së zhvilluan një aksion në territorin [...]
Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë operacionit policor janë arrestuar zyrtarë policorë të nacionaliteteve të ndryshme si shqiptarë, serbë dhe bos [...]
Bordi Mbikëqyrës i “Trepça”,  sh. a, unanimisht ka  ka zgjedhur të hënën në pozitën e kryeshefit  ekzekutiv të “Trepça”,  sh [...]
Ministria e Infrastrukturës ka njoftuar se më 29 maj të këtij viti autostrada “Arbën Xhaferi” do të hapet. E që përurimi të jetë sa më madhështor zyr [...]
Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, e presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, së fundmi janë përfshirë në përplasje e akuza mes njëri-tjetrit. I [...]
1 2 3 14 30 / 404 POSTS