Author: Ekonomia Sot

1 2 3 4 308 60 / 9225 POSTS
Maqedonia e Veriut ka regjistruar të premten katër të vdekur nga Covid-19. Sipas njoftimit të Ministrisë së Shëndetësisë, tre viktima janë nga Shk [...]
Publicisti dhe shkrimtari, Veton Surroi, nuk ka pasur ndonjë koment apo analizë për atë se çfarë ka konstatuar Gjykata Kushtetuese në aktgjykimin e d [...]
Deputetja e grupit parlamentar të Vetëvendosjes, Mimoza Kusari-Lila, ka thënë se shpallja kushtetuese e dekretit të Thaçit për mandatimin e Avdullah [...]
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka paralajmëruar se seanca për votimin e Qeverisë së re mund të mbahet të shtunën ose të hënë [...]
Ministrja në detyrë e Drejtësisë, Albulena Haxhiu e ka quajtur skandaloz aktgjykimin e Kushtetueses në lidhje me dekretin e presidentit Hashim Thaçi [...]
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Hekuran Murati, ka raguar pas aktgjykimin e Gjykatës Kushtetuese rreth dekretit të presidentit Hashim Thaçi, për t [...]
Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka thënë se vendimi i Gjykatës Kushtetuese, që erdhi në përfundim se dekre [...]
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese rreth dekretit të presidentit të vendit, Hash [...]
Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi, ka komentuar vendimin e Gjykatës Kushtetuese që e shpalli kushtetues dekretin e presidentit Hashim [...]
Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dhënë reaguar lidhur me cështjen e vendimit të Gjykatës Kushtetuese për zgjedhjen e qeverisë së re pas mocionit [...]
Njoftimi i Gjykatës Kushtetuese: Vendimet nga seanca shqyrtuese e mbajtur më 28 maj 2020 Në seancën shqyrtuese të mbajtur më 28 maj 2020, Gjyka [...]
Nëntëmbëdhjetë pacientë janë shëruar të enjten nga COVID-19, ka njoftuar Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës. Kështu numri i të s [...]
President shpifës e ka quajtur ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, presidentin e vendit Hashim Thaçi, pas deklaratave të tij të fundit rreth saj [...]
Me ftesë të guvernatorit të Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës (BQK), Fehmi Mehmeti dhe ministrit në detyrë të Ekonomisë dhe Transfereve (MFT), [...]
Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka njoftuar për takimin që ka pasur me kryeministrin në detyrë, Albin Kurtin dhe Ministrin në detyrë [...]
Mbi 20 milionë euro ia ka kërkuar “Contour Global” Qeverisë së Kosovës si kompenzim për shpenzimet e projektit përmes një letre të 24 majit, në të ci [...]
Prej tri opsioneve të dhëna në koncept-dokumentin për çështjen e pasurisë së fituar në mënyrë tё pajustifikueshme, Ministria e Drejtësisë (MD) e ka f [...]
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, thotë se qeveria në krye me të nuk i nënshtrohet presidentit Hashim Thaçi. Kurti përmes Facebookut, thotë se [...]
Drejtoria për media dhe marrëdhënie me publikun e Kuvendit të Kosovës ka lëshuar një njoftim për medie ku thuhet se nesër nga ora 12:00 Kryesia e Kuv [...]
Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon, ka reaguar në Twitter ndaj presidentit Hashim Thaçi rreth përfshirjes së këtij të [...]
Ambasada amerikane në Prishtinë thotë se vendimi i Gjykatës Kushtetuese duhet të respektohet nga secila parti dhe secili institucion në vend. Sipa [...]
Një vrasje e rëndë kishte ndodhur në fshatin Bërnjak të Komunës së Rahovecit gjatë muajit shkurt të këtij viti. Atje, pas një zënke verbale, vëllai k [...]
Kevin Carter një nga fotoreporterët më të famshëm të Afrikës së Jugut, në vitin 1994 ka kryer vetëvrasje, dy muaj pasi iu dha çmimi prestigjioz “Puli [...]
Mjeku pneumolog, Arjan Mezini, tha sot se qytetarët shqiptarë duhet të mësohen të bashkëjetojnë me virusin vdekjeprurës të COVID-19. Ai pohoi se t [...]
Një nga shkencëtaret kryesore të Kinës paralajmëron se koronavirusi është vetëm “maja e ajsbergur”, përsa i përket asaj që njerëzit mund të përballen [...]
Pandemia COVID-19 ka imponuar ndryshime në veprimtaritë e të gjithë sektorëve, duke përfshirë këtu edhe atë bankar e të sigurimeve. Për t’u përballur [...]
Kryetari i Komisionit për Buxhet dhe Financa, Hekuran Murati pas mbledhjes së mbajtur sot tha se e kanë diskutuar raportin e RTK’së, ku është kërkuar [...]
Policia e Kosovës njofton se ka pranuar kërkesë nga Lëvizja Vetëvendosje për tubimin e nesërm në sheshet e kryeqytetit, kësisoj, edhe e ka [...]
Qeveria në detyrë e konsideron të zhvleftësuar Asociacionin e komunave me shumicë serbe, ani pse ky mekanizëm përmendet në Programin Kombëtar për Zba [...]
Pas kërkesës së vazhdueshme të Shoqatës së Transportuesve të Kosovës, Stacioni i Autobusëve në Prishtinë ka marrë një vendim lehtësues. Të gjithë [...]
1 2 3 4 308 60 / 9225 POSTS