Author: Ekonomia Sot

1 2 3 246 30 / 7375 POSTS
Organizata ndërkombëtare Transparency International publikoi të enjten Indeksin e Perceptimit të Korrupsionit për vitin 2019, i cili vlerëson se mbi [...]
Adem Grbolar dhe Endrit Shala, doktorë në Klinikën e Kardiokirurgjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), janë përleshur sot mes vete [...]
Durim Hadri dhe Suada Hadri nga Prizreni u gjetën mëngjesin e sotëm të vdekur në shtëpinë e tyre. Ata kishin ardhur para dy ditësh nga Suedia në Koso [...]
D.H dhe S.H. nga Prizreni u gjetën mëngjesin e sotëm të vdekur në shtëpinë e tyre. Ata kishin ardhur para dy ditësh nga Suedia në Kosovë. Policia dhe [...]
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, do të takohet sonte me emisarin special të Presidentit të SHBA’së, Richard Grenell. Kjo darkë pune do të nisë [...]
Shefja e BE-së në Kosovë Natalya Apostolova, tha se është e interesuar të shohin formimin e Qeverisë së re. Apostolova pas takimit me përfaqësues [...]
Gati 60 mijë euro janë ndarë nga Qeveria e Kosovës për pagesën e punonjësve të angazhuar në Rezidencën Ibrahim Rugova, në mbledhjen e sotme të Qeveri [...]
Gjykata Themelore në Prishtinë sot ka marrë vendim për shtatë të akuzuarit në rastin e njohur si Syri i Popullit, raporton Televizioni T7 Sipas kë [...]
Kryeministri i Kosovës në detyrë, Ramush Haradinaj, ka emëruar sot Lulëzim Rafunën ministër në detyrë të Financave. Pas dorëheqjes të Bedri Hamzës [...]
Në rrugën “Jusuf Gërvalla” në qytetin e Prizrenit dy persona janë gjetur të vdekur nga Policia e Kosovës, raporton Gazeta Express. Rastin e ka kon [...]
Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka folur para mediave pas mbledhjes së kryesisë. Mustafa deklaroi se është në kontakte të vazhdues [...]
Deputeti i Vetëvendosjes, Dimal Basha ka thurrur lëvdata për figurën e Presidentit Rugova në 14 vjetorin e vdekjes së tij. Basha përmes Facebook-u [...]
Ish-presidenti i Serbisë, Boris Tadiq, kishte deklaruar se ka dashur të marrë pjesë në funeralin e Ibrahim Rugovës. Megjithatë, familja e presidentit [...]
Kreu i LDK-së, Isa Mustafa, e ka konfirmuar se ndërkombëtarët, saktësisht ambasadorët e shteteve të QUINT-it dhe Bashkimi Evropian janë duke insistua [...]
Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti e ka kujtuar në 14 vjetorin e vdekjes, ish-presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugovën. Lideri i LV-së, ka dekla [...]
Në zyret e Lidhjes Demokratike të Kosovë po qëndron në këto momente Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abott. Në ditën kur LDK po [...]
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka përkujtuar Presidentin e ndjerë Ibrahim Rugova në 14 vjetorin e vdekjes së tij. Thaçi ka thënë se politika e [...]
Nënkryetari i parë i LDK-së, Agim Veliu ka deklaruar sot se oferta e tyre për Vetëvendosjen është e qartë dhe se janë duke pritur që të deklarohen ng [...]
Sot bëhen 14 vite nga vdekja e ish-presidentit historit të Kosovës, Ibrahim Rugova. Ishte larguar për pak kohë nga aktivitetet e përditëshme si pr [...]
Kryeministri në detyrë, Ramush Hardinaj, sërish ka dhënë premtime për heqjen e vizave duke thënë se kjo do të ndodhë shpejt, por kësaj here nuk ka dh [...]
Më shumë se tre muaj pas mbajtjes së zgjedhjeve ka nisur mbrapsht numërimi për mandatarin e Qeverisë. Fituesi i zgjedhjeve, Albin Kurti, i ka 15 ditë [...]
Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani ka kujtuar presidentin historik, Ibrahim Rugova, me rastin e 14 vjetorit të vdekjes së ti [...]
Sot bëhen 14 vjet nga vdekja e ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova. Në përvjetorin e 14-të të vdekjes së tij do të bëhen homazhe te varri i [...]
Shkëmb Manaj është një prej zyrtarëve të LDK’së që kërkon publikisht të bëhet koalicioni me Lëvizjen Vetëvendosje. Djali i aktivistit të vrarë të LDK [...]
Një tregtar nga Ferizaj, po pretendon se në tregjet e kafshëve nëpër Kosovë po shiten kuaj, mishi i të cilëve po përdoret për përpunimin e suxhukut. [...]
Sindikatat e Arsimit, Shëndetësisë, Policisë, Doganës dhe Zjarrfikësve, pas një takimi që kanë pasur me Avokatin e Popullit kanë kërkuar nga ai që të [...]
Kosova është vend që njihet për pasuritë e saj nëntokësore, e veçanërisht me ari dhe argjend. Padyshim që Kosova ka pasuri të mdha sa përket arit [...]
Lidhja Demokratike e Kosovës ka bërë të ditur se nesër do të mbajë mbledhjen e saj të Kryesisë. Ky vendim vjen pas zhvillimeve të fundit politike [...]
Diplomatët amerikanë e organizuan të hënën nënshkrimin e një marrëveshjeje mes Kosovës dhe Serbisë për rifillimin e fluturimeve komerciale me qëllim [...]
Një punëtor i një kompanie të çimentos, ka mbetur i vdekur si pasojë e rënies nga 40 metra lartësi, derisa ishte duke punuar në Han të Elezit. Vik [...]
1 2 3 246 30 / 7375 POSTS