Author: Albulena Avdiu

Bashkëshortja e ambasadorit amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, i bashkohet protestës që do të mbahet sonte në orën 20:00, e cila bëhet kundër mocion [...]
Para se të dorëzojë detyrën, me sa duket Ministri Pal Lekaj ka vendosur që të shtojë edhe një tjetër skandal në portofolin e tij. Ministria që ai udh [...]
Ministria e Financave thotë se në dhjetor shërbyesit civilë marrin pagat me rritje. Ministria e Financave (MF) ka bërë të ditur se Ligji për P [...]
Tashmë është sekret publik që eksponentë të afërt me PDK-në kanë futur në kontroll të tyre sektorin e kompanive të sigurimeve dhe si pasojë e kësaj k [...]
Ditë më parë, në njërin nga lokalet në Prishtinë u organizua një koktej lamtumirës. Kokteji ishte dedikuar për Ruud Vermeulen, dretorin e zyrës së Fo [...]
Më datë 1 korrik 2019 skadon kontrata që i siguron kompanisë EuroLab shpk monopolin e homologimit dhe mbikëqyrjes së kontrollimit teknik, raporton Ek [...]
Deri para vendosjes së taksës 100% në produktet serbe, energjia elektrike, sidomos gjatë muajve të dimrit, importohej nga Serbia. Mirëpo në periudhën [...]
Pas koncept dokumentit që synonte zhvillimin ekonomik me anë të bixhozit, Qeveria tani ka hartuar një koncept dokument të ri i cili parasheh që zhvill [...]
Lajmi se një kompani gjermane do të punësonte 2,000 persona nga Kosova bëri bujë të madhe. Madje aq shumë, sa që as salla e shtëpisë së kulturës në Pr [...]
Ambasada Britanike ka demantuar Kryetaren e Komisionit për Zhvillim Ekonomik, Sala Berisha-Shala, në lidhje me panelin përzgjedhës të Bordit të KOSTT, [...]
Ka shënuar rritje numri i qytetarëve të cilët ankohen ndaj bankave. Në Bankën Qendrore të Kosovës (BQK) mbi 300 qytetarë kanë drejtuar ankesat e tyre [...]
Gjatë ditës së sotme, gjithandej portaleve dhe rrjeteve sociale mund të shiheshin fotografi dhe video që shfaqnin mijëra qytetarë, të cilët të dëshpër [...]
Pjesën ku tregohet se si Otto von Feigenblatt e mashtroi Lutfi Hazirin mund ta gjeni këtu. Kush është Otto von Feigenblatt dhe si arriti të bëhet A [...]
E hëna e 2 korrikut për Lutfi Hazirin filloi me pompozitet dhe me një lajm që askush nuk e kishte pritur. "Ambasadori" Otto von Feigenblatt i kishte d [...]
Nga burimet e saj, EkonomiaSot mëson se tashmë dihet se kush do të zëvendësojë Driton Gashin në pozitën e drejtorit të inteligjencës. Sipas burimev [...]
Ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj, po e vlerëson të rëndësishëm Projektligjin për pensionimin e parakohshëm në Polici. Projekligji sipas ti [...]
16 / 16 POSTS