Arresrohen tre punonjës të Doganës, morën ryshfet për t’ia liruar sa më shpejt mallin

Arresrohen tre punonjës të Doganës, morën ryshfet për t’ia liruar sa më shpejt mallin

Policia e Kosovës njofton se janë arrestuar tre persona nën dyshimin e bazuar se të njëjtit kanë kërkuar para nga viktima mashkull K-Shqiptar për ryshfet.

Siç raporton PK-ja, marrje a ryshfetit u bë me qëllim të përshpejtimit të procedurave dhe lirimit të mallit nga pikat doganore në aeroportin ndërkombëtar.

“Me vendim të prokurorit, pas intervistimit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje”, njofton policia.

COMMENTS

WORDPRESS: 0