Ambasadori amerikan Kosnett mbështet seancën e nesërme, thotë se duhet respektuar Kushtetuta

Ambasadori amerikan Kosnett mbështet seancën e nesërme, thotë se duhet respektuar Kushtetuta

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, përmes një shkrimi në Twitter ka mbështetur seancën e nesërme që do të mbajë Kuvendi i Kosovës, për të votuar mocionin e votëbesimit për Qeverinë Kurti.

“Jam i kënaqur ta shoh Kuvendin që nesër do ta mbajë seancën e mocionit të votëbesimit”, shkruan Kosnett.

Ambasadori Kosnett tregon se sot i ka thënë kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit, se është e rëndësishme që të respektohet kushtetua e vendit nga Kuvendi dhe institucionet e tjera.

“Siç i kam thënë Kryeministrit Kurti sot, është e rëndësishme që Kuvendi dhe gjitha institucionet ta respektojnë Kushtetutën”, ka thënë Kosnett.

Ambassador Philip S. Kosnett@USAmbKosovo

Pleased to see the Assembly will hold a session on the no-confidence vote tomorrow. As I told the PM today, it is important for the Assembly and all Kosovo institutions to respect the Constitution.1788:23 PM – Mar 24, 2020Twitter Ads info and privacy199 people are talking about this

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: