1 2 3 358 30 / 10714 POSTS
“Njerëzit që janë vaksinuar kundër koronavirusit mund të bartin virusin te të tjerët andaj duhet të vazhdojnë të respektojnë rregullat e izolimit”, k [...]
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë regjistruar tri raste të vdekjes dhe 379 raste me COVID-19. Rastet p [...]
Kryetarja e KQZ’së, Valdete Daka në një konferencë për media ka thënë se Aktgjykimi i Gjykatës Kushtetuese ua pamundëson kandidimin atyre që kanë pro [...]
Presidenti Historik, Ibrahim Rugova ka vdekur më 21 janar të vitit 2006, ku u varros me nderime të larta shtetërore dhe ushtarake. Në përvjetorin [...]
Zëvendëspresidentja Kamala Harris, ish-Zonja e Parë Michelle Obama dhe ish-sekretarja e shtetit Hillary Clinton, kanë dërguar gjithnjë mesazhe simbol [...]
Shtëpia e Bardhë e publikoi një letër të presidentit të porsazgjedhur të Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, me të cilën shfuqizohet vendimi i ish-pres [...]
Sot bëhen 15 vjet nga vdekja e presidentit historik të Kosovës, Ibrahim Rugova. Ibrahim Rugova po u mungonte shqiptarëve të Kosovës, por askush nu [...]
Kosovari Naim Tërbunja, i cili jeton në Suedi, ka folur për emisionin #Gjesi në T7, për tatuazhin që ka bërë në dorën e tij Ai ka bërë tatuazh por [...]
Banorët e fshatit Bibaj në Ferizaj tashmë kanë kryer të gjitha përgatitjet që sot të shënojnë simbolikisht inaugurimin e Presidentit të SHBA-ve, Joe [...]
Nëntë persona kanë vdekur dhe 294 raste me COVID-19 janë regjistruar sot në Kosovë. Sipas njoftimit nga IKSHPK-ja, gjatë 24 orëve të fundit, në Labor [...]
Afër 30 mijë puntorë që humbën punën gjatë pandemisë, mund të mos marrin 300 eurot që iu premtuan. Ky ishte kushtëzimi i Partisë Demokratike të Ko [...]
Lëvizja Vetëvendosje pak minuta pasi ka aplikuar për certifikim në KQZ, ka publikuar edhe listën e plotë të cilës i prinë Albin Kurti dhe numër dy Vj [...]
Lëvizja Vetëvendosje pak minuta pasi ka aplikuar për certifikim në KQZ, ka publikuar edhe listën e plotë të cilës i prinë Albin Kurti dhe numër dy Vj [...]
Marrëveshja e Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit ka si pikë të veçantë edhe çështjen e presidentit. Kjo është konfirmuar në një konferencë të përbashk [...]
Kryesia e fshatit Reçak, njofton për përkujtimin që do të bëhet nesër, më 15 janar për viktimat e gjenocidit në Reçak. Në njoftimin e Kryesisë së [...]
Lëvizja Vetëvendosje dhe Vjosa Osmani janë në prag të konkretizimit të bashkëpunimit për zgjedhjet e 14 shkurtit. Këtë e ka bërë të ditur zëdhënës [...]
Janë çdo ditë në vijën e parë të frontit duke e luftuar koronavirusin. Që nga fillimi i pandemisë e deri më tani  30 punonjës shëndetësorë të vd [...]
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka treguar se si, përgjatë ditës së sotme, iu është kumtuar nga ushtruesi i detyrës së kryetarit të [...]
Analisti politik Armend Muja i është bashkuar Lëvizjes Vetëvendosje. Lajmin për aderimin e Mujës në LVV e ka bërë të ditur Albin Kurti, me anë të [...]
Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj, së bashku me Bordin Këshillues sot kanë diskutuar për situatën epidemiologjike në vend, duke parë mu [...]
Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka, tha se ky institucion edhe më herët ka bërë verifikimin e votave të ardhura nga jas [...]
Është bllokuar nga reshjet e shiut një pjesë e magjistrales Prishtinë-Ferizaj, raporton Gazeta Express. Siç shihet edhe nga fotot e mëposhtme një [...]
Në disa fshatra të Rahovecit janë evakuuar disa familje shkak që reshjet e shiut që po bien pa ndërprerë kanë vërshuat shtëpitë e tyre. Kryetari i [...]
Komuna e Drenasit ka publikuar një njoftim lidhur me situatën e fundit në vend si pasojë e reshjeve. Sipas njoftimit, pas vazhdimit të reshjeve të [...]
Anëtari i Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka thënë se kreu u partisë së tij Albin Kurti ka të drejtë të kandidojë për deputet dhe s [...]
Dy prej katër pacientëve që pësuan djegie në qytetin e Ferizajt kanë mbërritur në Stamboll të Turqisë për trajtim të mëtejshëm, raporton Anadolu Agen [...]
Mëngjesin e ditës së sotme janë dërguar urgjentisht për trajtim në Turqi dy nga të lënduarit nga shpërthimi që ndodhi ditë më parë në Ferizaj. Tas [...]
Pandemia Covid-19 e ka transformuar peizazhin e udhëtimit në diçka të shëmtuar dhe një frikë të madhe për mbarë njerëzimin. Vendet në të gjithë bo [...]
Policia amerikane ka qëlluar për vdekje një protestuese që ishte futur me dhunë në ambientet e brendshme të Kongresit, raporton Gazeta Express. Nj [...]
Joe Biden tashmë është edhe zyrtarisht president i Shteteve të Bashkuara të Amerikës pasi Senati ka certifikuar rezultatin e zgjedhjeve presidenciale [...]
1 2 3 358 30 / 10714 POSTS