1 2 3 261 30 / 7810 POSTS
Deputeti i Vetëvendosjes, Dimal Basha ka thurrur lëvdata për figurën e Presidentit Rugova në 14 vjetorin e vdekjes së tij. Basha përmes Facebook-u [...]
Ish-presidenti i Serbisë, Boris Tadiq, kishte deklaruar se ka dashur të marrë pjesë në funeralin e Ibrahim Rugovës. Megjithatë, familja e presidentit [...]
Kreu i LDK-së, Isa Mustafa, e ka konfirmuar se ndërkombëtarët, saktësisht ambasadorët e shteteve të QUINT-it dhe Bashkimi Evropian janë duke insistua [...]
Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti e ka kujtuar në 14 vjetorin e vdekjes, ish-presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugovën. Lideri i LV-së, ka dekla [...]
Në zyret e Lidhjes Demokratike të Kosovë po qëndron në këto momente Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abott. Në ditën kur LDK po [...]
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka përkujtuar Presidentin e ndjerë Ibrahim Rugova në 14 vjetorin e vdekjes së tij. Thaçi ka thënë se politika e [...]
Nënkryetari i parë i LDK-së, Agim Veliu ka deklaruar sot se oferta e tyre për Vetëvendosjen është e qartë dhe se janë duke pritur që të deklarohen ng [...]
Sot bëhen 14 vite nga vdekja e ish-presidentit historit të Kosovës, Ibrahim Rugova. Ishte larguar për pak kohë nga aktivitetet e përditëshme si pr [...]
Kryeministri në detyrë, Ramush Hardinaj, sërish ka dhënë premtime për heqjen e vizave duke thënë se kjo do të ndodhë shpejt, por kësaj here nuk ka dh [...]
Më shumë se tre muaj pas mbajtjes së zgjedhjeve ka nisur mbrapsht numërimi për mandatarin e Qeverisë. Fituesi i zgjedhjeve, Albin Kurti, i ka 15 ditë [...]
Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani ka kujtuar presidentin historik, Ibrahim Rugova, me rastin e 14 vjetorit të vdekjes së ti [...]
Sot bëhen 14 vjet nga vdekja e ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova. Në përvjetorin e 14-të të vdekjes së tij do të bëhen homazhe te varri i [...]
Shkëmb Manaj është një prej zyrtarëve të LDK’së që kërkon publikisht të bëhet koalicioni me Lëvizjen Vetëvendosje. Djali i aktivistit të vrarë të LDK [...]
Një tregtar nga Ferizaj, po pretendon se në tregjet e kafshëve nëpër Kosovë po shiten kuaj, mishi i të cilëve po përdoret për përpunimin e suxhukut. [...]
Sindikatat e Arsimit, Shëndetësisë, Policisë, Doganës dhe Zjarrfikësve, pas një takimi që kanë pasur me Avokatin e Popullit kanë kërkuar nga ai që të [...]
Kosova është vend që njihet për pasuritë e saj nëntokësore, e veçanërisht me ari dhe argjend. Padyshim që Kosova ka pasuri të mdha sa përket arit [...]
Lidhja Demokratike e Kosovës ka bërë të ditur se nesër do të mbajë mbledhjen e saj të Kryesisë. Ky vendim vjen pas zhvillimeve të fundit politike [...]
Diplomatët amerikanë e organizuan të hënën nënshkrimin e një marrëveshjeje mes Kosovës dhe Serbisë për rifillimin e fluturimeve komerciale me qëllim [...]
Një punëtor i një kompanie të çimentos, ka mbetur i vdekur si pasojë e rënies nga 40 metra lartësi, derisa ishte duke punuar në Han të Elezit. Vik [...]
Richard Grenell, Emisari i Presidentit të SHBA’ve në bisedimet Kosovë – Serbi, ia ka dalë t’i shtyjë të dy shtetet drejt një marrëveshje për hapjen e [...]
Nënkryetarja e LDK-së Vjosa Osmani, ka thënë se ka vullnet për marrëveshje me VV-në, derisa ka shtuar se këto dy javë duhet të shfrytëzohen për marrë [...]
Lëvizja Vetëvendosje i ka bërë thirrje Lidhjes Demokratike që të merren vesh sa më shpejtë për koalicion. Anëtari i kryesisë së LV-së, Arbër Zaimi [...]
Ishte viti 1999 ku nisi çarmatimi i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, për t’u shndërruar më vonë në Trupat Mbrojtëse të Kosovës. Nuk shkoi shumë dhe [...]
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, menjëherë pasi që e ka pranuar letrën e Vetëvendosjes, për mandatimin e Albin Kurtit për kryeministër, e ka ftuar [...]
Për shkak të kushteve jo të mira, në të cilat punojnë shumë punëtorë të KEK-ut, vit pas viti preken me sëmundje të rënda dhe më të shpeshta janë ato [...]
Albin Kurti ka sqaruar nëpërmjet një video-incizimi se Vetëvendosje ka dorëzuar letrën për vendimin e mandatarit për formimin e Qeverisë së Kosovës p [...]
Lëvizja Vetëvendosje ka propozuar Albin Kurtin si mandatar për formimin e Qeverisë së re të Kosovës. Kështu dëshmon ky dokument të cilin e ka sigu [...]
Kreu i LDK’së, Isa Mustafa, ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje duhet të gjejë zgjidhje tjetër nëse nuk i pranon kërkesat e partisë së dytë. Ka thënë se [...]
Në bisedat e rastësishme me mërgimtarët shqiptarë që po qëndronin në banesën e gjyshërve të tij, do të zinte fill lidhja e pastajme me Kosovën. Ishte [...]
Qytetarët shprehin zhgënjimin e tyre me zvarritjen e krijuar rreth formimit të Qeverisë së re të Kosovës. Përmes një ankete të Radios Evropa e Lir [...]
1 2 3 261 30 / 7810 POSTS